Новини    16 лютого 2018 10:23

Мартинюк: Програма держпідтримки аграріїв може зазнати змін


У разі недостатньої ефективності програм державної підтримки аграріїв Міністерство аграрної політики та продовольства України може внести зміни.  Про це заявив перший заступник відомства Максим Мартинюк. Для цього буде впроваджено моніторинг ефективності програм.

Загальний обсяг фінансування програми підтримки аграріїв в цьому році становить 6,3 млрд гривень. На думку урядовців це забезпечить тривалий ефект зростання галузей агросектору. В минулому році ця сума становила 5,5 млрд гривень.

«Загальна сума держпідтримки буде розподілена за пропорціями 4–1-1-0,3 на тваринництво — компенсацію вартості сільгосптехніки — підтримку фермерства —садівництво. Мінагрополітики має намір скрупульозно моніторити ефективність програм та готове вдаватись до їх оперативної корекції в разі їх недостатньої ефективності», – заявив він.

За словами першого заступника Мінагрополітики, особливістю цьогорічних програм – максимальне спрощення, дебюрократизація процедур та мінімізація участі чиновників у процесі розподілу завдяки залученню до нього фінансових установ.

«Важливий елемент реалізації більшості програм держпідтримки – тісне партнерство з банками, які виступають своєрідними аудиторами одержувача», – додав Максим Мартинюк.

На розвиток садівництва та виноградарства програмою підтримки передбачається 300 млн гривен. В Мінагрополітики очікують, що наприкінці року в Україні буде створено  3 тисячі гектарів нових садів та виноградників. Прогнозується зростання на 20% українського сільгоспмашинобудування та модернізації фермерських господарств за рахунок 1 млрд гривень компенсації 25% вартості сільгосптехніки. Ще один з прогназованих результатів – це збільшення кількості фермерських господарств і їх об’єднання в кооперативи шляхом фінансування 70% вартості обладнання бізнес-проектів. На розвиток фермерства програмою держпідтримки передбачено 1 млрд гривень.  Серед ефектів від програми підтримки тваринництва – збільшення поголів’я ВРХ, збільшення пропозицій м’яса на внутрішньому ринку, зростання обсягів виробництва молока.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...