Благодійна організація “Міжнародний благодійний фонд “Жнива Перемоги” розпочинає новий етап реалізації проєкту “Підтримка малих фермерів в Україні”, ініційований Фондом Говарда Баффета, — весняна посівна кампанія 2024. У повідомленні фонду зазначили, що реалізація даного етапу проєкту здійснюється шляхом надання благодійною організацією аграрним підприємствам у тимчасове безоплатне користування сільськогосподарської техніки.
Фермери зможуть взяти трактори NEW HOLLAND T5.110 ЕС S та JOHN DEERE 6140B, 6R215, 8R340, а також сівалки MONOSEM 8R70NGP, 8/15 row NG, KINZE 3005 8R70, 3600, AGROKALINA KASI 3,2, KASI 3,6, John Deere 1590, HORSCH Avatar 12.25 SD.
Учасниками програми можуть стати малі та середні аграрії (до 1500 га) будь-якої організаційно-правової форми, які потребують допомоги у проведенні весняно-польових робіт. Благодійна допомога, отримана від благодійної організації, може використовуватись на земельних ділянках, що належать отримувачеві та/або перебувають у його користуванні, — пояснили у повідомленні.
Звернення приймають з 19 по 28 лютого 2024 року.
Сільськогосподарська техніка обслуговується офіційними дилерами в Україні, перебуває на гарантійному/сервісному обслуговуванні в межах строків гарантійного обслуговування.
Для отримання благодійної допомоги необхідно подати звернення з комплектом документів через CRM-систему за посиланням. Звернення, надіслані за невстановленою формою, без долучення необхідних документів та/або без зазначення повних відомостей, що вимагаються фондом, а також надіслані до старту проєкту, РОЗГЛЯДАТИСЯ НЕ БУДУТЬ.
Першочергово розглядаються звернення від постраждалих та релокованих підприємств із Херсонської, Харківської, Миколаївської, Запорізької, Київської, Сумської, Чернігівської, Дніпропетровської областей. Звернення із решти областей України розглядатимуться після розподілу сільськогосподарської техніки серед постраждалих підприємств із вказаних регіонів.
У фонді акцентували, що пріоритет у наданні благодійної допомоги надаватиметься фермерським господарствам, які об’єднуються для спільного користування технікою.
Консультації можна отримати за адресою [email protected] або за тел. +38 098 474 36 51; +38 098 631 36 23.
Для підтримки агровиробників з деокупованих територій Уряд запланував реалізацію низки програм, поінформував перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, передає Мінагрополітики.
Найголовніше для Херсонщини – розмінування територій. Наразі в регіоні 45% агропідприємств відновили свою діяльність лише наполовину, 30% – досі не працюють.
Одне з головних завдань щодо відновлення роботи аграріїв Херсонщини – розмінування. В державному бюджеті для цього передбачено 3 млрд гривень. Також спрощена процедура сертифікації операторів для проведення розмінування. Це дозволить очистити цьогоріч значні площі, – зазначив Висоцький.
Цього року передбачені кошти в держбюджеті для програми, яка передбачає компенсацію 25% вартості при купівлі обладнання українських виробників. Також аграрії з деокупованих територій, які обробляють до 120 га, зможуть отримати 8 тисяч гривень безповоротної допомоги від держави.
Продовжить діяти програма з розвитку меліорації, якою передбачено компенсація до 50% вартості на відновлення зрошувальних систем. Аграрії Херсонщини можуть скористатися урядовою грантовою програмою на розвиток садів і теплиць.
Окрім цього, Висоцький повідомив, що до пільгової програми “Доступні кредити 5-7-9” внесені зміни, і тепер аграрії з деокупованих територій можуть отримати кредит на обігові кошти під 3% річних, на інвестиційні на 1% у перші два роки. Це, підкреслив перший заступник Міністра агрополітики, створить доступні умови для проведення весняної посівної.
Зауважимо, у державному бюджеті на 2024 рік передбачено виділення 3 мільярдів гривень для компенсацій аграріям та іншим власникам земель, які використовуватимуть послуги операторів із розмінування. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль за інформацією Урядового порталу.
Україна очікує, що посівні площі у 2024 році будуть такими ж, як і минулого року. У найгіршому випадку може спостерігатися невелике скорочення.
В Україні до розмінування територій планують залучити штучний інтелект. Мінекономіки розробило цілісну стратегію, яка базується на data-орієнтовному підході.
Український виробник сільгосптехніки спільно з датською компанією виготовлятиме комбайни для розмінування полів.
“Мед мінних полів” – проєкт Міністерства закордонних справ України та Saatchi & Saatchi Ukraine у кооперації з агропромисловою компанією Kernel, який стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель.
Держава буде сертифікувати приватні компанії для розмінування території.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!