Новини    22 червня 2023 21:04

Концесією порту Чорноморськ нині цікавляться п’ять великих компаній — Кубраков

Процес передачі в концесію першого і п'ятого терміналів морського торговельного порту "Чорноморськ" розпочався ще до повномасштабного вторгнення рф

Як віцепрем’єр-міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков на Конференції з відновлення України у Лондоні, нині вже п’ять великих компаній цікавляться концесійними проєктами у морському порту “Чорноморськ”. Вони мають намір брати участь у відповідних конкурсах, пише interfax.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Ми працюємо разом з IFC та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) над підготовкою концесійних проєктів. Одні з ключових — проєкти в Чорноморському порту. І вже зараз ми спостерігаємо інтерес до них із боку п’яти найбільших компаній, — пояснив Кубраков.

Процес передачі в концесію першого і п’ятого терміналів морського торговельного порту “Чорноморськ” розпочався ще до повномасштабного вторгнення рф. Підготовку ТЕО профінансує Глобальний інфраструктурний фонд, експертів і консультантів залучають ЄБРР і Міжнародна фінансова корпорація (IFC).

Нещодавно морський порт “Чорноморськ” з робочим візитом відвідали представники компанії A.P. Moller-Maersk A/S (Данія), світового лідера з контейнерних перевезень. У компанії підтвердили значну зацікавленість у концесії контейнерного термінала.

Раніше віцепрем’єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков повідомив, що Уряд готується передати три термінали порту “Чорноморськ” у концесію.

Чому це важливо? Задача інвестора – ефективно управляти терміналами морського порту “Чорноморськ” та розвивати їх. Варто зазначити, що концесія – це зрозумілий механізм для міжнародних інвесторів, а тому розраховуємо на широку географію портових операторів.

Що дасть концесія в чорноморському порті державі? Держава щороку отримуватиме концесійний внесок та стабільні надходження податків до бюджету. Приватне партнерство призведе до значних інвестицій, дозволить оптимізувати логістику перевезень, створить робочі місця та підвищить якість надання послуг.

Що дасть концесія “Чорноморська” інвестору? Він отримає та унікальний інфраструктурний об’єкт. Інвестування та професійне управління яким може зробити його одним з найкращих в чорноморському регіоні.

Зауважимо, у квітні Агенція регіонального розвитку Одеської області та ТОВ “Мерск Україна ЛТД” підписали меморандум про співробітництво. Партнерство спрямоване на соціально-економічний розвиток регіону.

Нагадаємо, у 2021 році стало відомо, що ДП “Адміністрація морських портів України” спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку профінансує підготовку проєктів державно-приватного партнерства (концесії) в морському порту Чорноморськ.

Катарська компанія QTerminals, яка є концесіонером морського порту “Ольвія” у Миколаєві, планує продовжувати працювати на українському ринку попри те, що порт не функціонує.

Своєю чергою, колектив миколаївського морського порту не втрачає надії на відновлення роботи та вже напрацьовує проєкти з покращення обслуговування суден різних типів. Порт Миколаєва готується до відновлення роботи. Відповіді на запитання, коли саме Миколаїв приєднається до роботи “зернового коридору”, поки немає. Вона залежить від успіхів ЗСУ на Кінбурнській косі, зусиль дипломатів та міжнародних партнерів.

Попри всі складнощі у роботі Зернового коридору, експорт через глибоководні порти Чорного моря залишається ключовим шляхом для українського зерна на зовнішні ринки, до віддалених покупців. Порти Великої Одеси забезпечили 55% експорту української пшениці та 61% експорту кукурудзи в поточному сезоні.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...