Новини    15 травня 2023 16:53

Уряд має намір передати термінали порту “Чорноморськ” у концесію – Кубраков пояснив, чому це важливо для держави

Держава щороку отримуватиме концесійний внесок та стабільні надходження податків до бюджету

Уряд готується передати три термінали порту “Чорноморськ” у концесію, повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Він залишається одним з найбільших морських портів в Україні і досі викликає інтерес в інвесторів. Проєкт державно-приватного партнерства стосуватиметься першого, контейнерного та п’ятого терміналів.

Профінансує підготовку технічно-економічного обґрунтування Глобальний інфраструктурний фонд, експертів та консультантів залучає Європейський банк реконструкції та розвитку та Міжнародна фінансова корпорація. Наша спільна робота розпочалась ще до повномасштабного вторгнення росії і я радий оголосити, що ми відновлюємо її зараз, – зазначив Кубраков.

Чому це важливо? Задача інвестора – ефективно управляти терміналами морського порту “Чорноморськ” та розвивати їх. Варто зазначити, що концесія – це зрозумілий механізм для міжнародних інвесторів, а тому розраховуємо на широку географію портових операторів.

Що дасть концесія в чорноморському порті державі? Держава щороку отримуватиме концесійний внесок та стабільні надходження податків до бюджету. Приватне партнерство призведе до значних інвестицій, дозволить оптимізувати логістику перевезень, створить робочі місця та підвищить якість надання послуг.

Що дасть концесія “Чорноморська” інвестору? Він отримає та унікальний інфраструктурний об’єкт. Інвестування та професійне управління яким може зробити його одним з найкращих в чорноморському регіоні.

Наступним етапом після розробки ТЕО стане проведення конкурсу серед бажаючих отримати в концесію термінали порту “Чорноморськ”.

Хочу додати, що Україна вже має досвід передачі портової інфраструктури  в концесію. Зокрема, в 2021 році Міністерством інфраструктури та ДП “Адміністрація морських портів України” приватним партнерам держави передали державні стивідорні компанії морських портів “Херсон” та “Ольвія”. Повномасштабне вторгнення росії завадило активній роботі цих об’єктів”, – пояснив Кубраков.

Нагадаємо, у 2021 році стало відомо, що ДП “Адміністрація морських портів України” спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку профінансує підготовку проєктів державно-приватного партнерства (концесії) в морському порту Чорноморськ.

Катарська компанія QTerminals, яка є концесіонером морського порту “Ольвія” у Миколаєві, планує продовжувати працювати на українському ринку попри те, що порт не функціонує.

Своєю чергою, колектив миколаївського морського порту не втрачає надії на відновлення роботи та вже напрацьовує проєкти з покращення обслуговування суден різних типів. Порт Миколаєва готується до відновлення роботи. Відповіді на запитання, коли саме Миколаїв приєднається до роботи “зернового коридору”, поки немає. Вона залежить від успіхів ЗСУ на Кінбурнській косі, зусиль дипломатів та міжнародних партнерів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...