Новини / Аналітика     07 листопада 2023 17:33

Хмельниччина лідирує за врожайністю ріпаку

Аграрії уже працюють над урожаєм 2024 року

На Хмельниччині сільгосппідприємства повністю завершили обмолот ранніх зернових культур і ріпаку. І знову, як і в попередні роки, середня урожайність – найвища по Україні, повідомив перший заступник начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін, передає AgroTimes.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Наразі урожай всіх зернових культур (разом з кукурудзою, просом та гречкою) зібрано з 59 відсотків площ, валовий збір зерна становить 1 989 100 тонн, середня урожайність – 65,3 ц/га, що є найвищим показником у державі, – зазначив Тюрін.

Повністю завершено обмолот озимої пшениці (зібрано 1,453 млн тонн), ярого ячменю (майже 332 тис. тонн), озимого ріпаку (315 тис. тонн).

Аграрії уже працюють над урожаєм 2024 року. В області необхідно посіяти 310 тис. га озимих культур, з них близько третини – ріпаку. Більшу частину запланованих під озимий ріпак площ уже засіяли.

Нагадаємо, в Україні активно триває сівба озимих культур у всіх областях, окрім Закарпаття, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

У вересневому звіті експерти USDA знизили прогноз світового виробництва олійних, зокрема сої у США та каноли в Канаді, що частково компенсується збільшенням урожаю соняшника та ріпаку в Україні та каноли в Австралії

У новому сезоні урожай основних олійних культур в Україні може збільшитися на 7,7%, до 19,5 млн тонн проти 18,1 млн тонн у 2022/23 МР. Такий прогноз озвучили в асоціації Укроліяпром.

В асоціації “Укроліяпром” заявили, що не перешкоджають експорту насіння соняшнику, але пропонують запровадити механізм додаткового збору, зокрема, квотування експорту.

Українська зернова асоціація оновила оцінку прогнозування врожаю 2023 року, збільшивши її ще на 3,7 млн т — до 80,5 млн т зернових та олійних. Зауважимо, що у 2022 році показник становив 73,8 млн т.

Станом на останній день літа аграрії всіх областей України намолотили понад 33 млн тонн нового врожаю, з яких – 29 млн 184 тис. тонн зернових та понад 4 млн тонн олійних культур.

На Вінниччині агрофірма “Ольгопіль” узялася до збору нового врожаю. Стартували жнива зі збору озимого ячменю, під який господарство заклало площу до 140 га.

Збір цьогорічних зернових у ГК “Прометей” розпочали з озимого ячменю. Площі з цією культурою розташовані переважно в Баштанському районі Миколаївської області.

У Дніпропетровській області також почалися жнива. Зокрема, до збору врожаю приступили аграрії Кам’янського, Криворізького та Нікопольського районів.

У Чернівецькій області ТОВ “Мрія Фармінг Буковина” першим розпочало жнива ранніх сільськогосподарських культур.

Деякі господарники Волинської області розпочали збір озимого ячменю, загальна площа посіву якого в області становить 7,7 тис. га.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також