Новини    15 вересня 2023 15:03

Хмельниччина лідирує за урожайністю зернових

Відповідно до оперативної звітності урожай всіх зернових культур зібрано з 59% площ, валовий збір зерна становить 1989,1 тис. т

Станом на 13 вересня сільгоспвиробники Хмельницької області повністю завершили обмолот ранніх зернових культур і ріпаку, інформує пресслужба Хмельницької ОВА.

Зауважується, що валовий збір озимої пшениці становив 1453 тис. т, середня урожайність 67,8 ц/га,  ярого ячменю — майже 332 тис. т, урожайність — 59 ц/га (+5 ц/га до 2022 р.). Озимого ріпаку намолотили 315 тис. т за урожайності 34,1 ц/га.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Відповідно до оперативної звітності урожай всіх зернових культур зібрано з 59% площ, валовий збір зерна становить 1989,1 тис. т, середня урожайність — 65,3 ц/га, що є найвищим показником у державі, — зазначили у повідомленні.

Під урожай 2024 року агроформуванням усіх форм власності необхідно посіяти 310 тис. га озимих культур, зокрема 85 тис. га озимого ріпаку.

Нині відсіяно озимий ріпак на площі понад 70 тис. га., що становить 80% до наміченого.

Нагадаємо, в Україні активно триває сівба озимих культур у всіх областях, окрім Закарпаття, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

У вересневому звіті експерти USDA знизили прогноз світового виробництва олійних, зокрема сої у США та каноли в Канаді, що частково компенсується збільшенням урожаю соняшника та ріпаку в Україні та каноли в Австралії

У новому сезоні урожай основних олійних культур в Україні може збільшитися на 7,7%, до 19,5 млн тонн проти 18,1 млн тонн у 2022/23 МР. Такий прогноз озвучили в асоціації Укроліяпром.

В асоціації “Укроліяпром” заявили, що не перешкоджають експорту насіння соняшнику, але пропонують запровадити механізм додаткового збору, зокрема, квотування експорту.

Українська зернова асоціація оновила оцінку прогнозування врожаю 2023 року, збільшивши її ще на 3,7 млн т — до 80,5 млн т зернових та олійних. Зауважимо, що у 2022 році показник становив 73,8 млн т.

Станом на останній день літа аграрії всіх областей України намолотили понад 33 млн тонн нового врожаю, з яких – 29 млн 184 тис. тонн зернових та понад 4 млн тонн олійних культур.

На Вінниччині агрофірма “Ольгопіль” узялася до збору нового врожаю. Стартували жнива зі збору озимого ячменю, під який господарство заклало площу до 140 га.

Збір цьогорічних зернових у ГК “Прометей” розпочали з озимого ячменю. Площі з цією культурою розташовані переважно в Баштанському районі Миколаївської області.

У Дніпропетровській області також почалися жнива. Зокрема, до збору врожаю приступили аграрії Кам’янського, Криворізького та Нікопольського районів.

У Чернівецькій області ТОВ “Мрія Фармінг Буковина” першим розпочало жнива ранніх сільськогосподарських культур.

Деякі господарники Волинської області розпочали збір озимого ячменю, загальна площа посіву якого в області становить 7,7 тис. га.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...