Новини / Тваринництво     18 лютого 2019 11:10

Кейс: $8 млрд прибутку та чверть світового експорту молочки – як працює молочний гігант

Новозеландська компанія Fonterra – один з найбільших у світі кооперативів. Займається розведенням корів, виробництвом та переробкою молочної продукції. До його складу входять понад 10 тисяч фермерських господарств. Сьогодні Fonterra має $8 млрд прибутку та забезпечує 25% світового експорту молочної продукції.

Про це йдеться на сайті компанії.

Fonterra надає фінансову та організаційну допомогу в створенні/ремонті підприємств членам кооперативу та займається збутом продукції. Топ-менеджерів корпорації наймають усі фермери, які входять до складу кооперативу.

Приєднатися до Fonterra може будь-яке підприємство, яке відповідає стандартам кооперативу – стале тваринництво, зменшення викидів в атмосферу та навколишнє середовище, біозахист, безпека харчових продуктів і якість.

ЧитайтеФермер в Індії доглядає двоноге теля

Практично всі ферми оснащені автоматами-доїльниками. Корови навчені самостійно приходити на доїння. Спеціальний автомат з технологіями штучного інтелекту здатен розпізнавати поведінку корів. Та в разі їхньої «незгоди» доїтися відпускає вим’я.

Крім того, прямо під час доїння проводиться аналіз молока на жирність та інші компоненти. Коли на фермі назбирується молоко, автоматизована система сама подає сигнал водієві, аби він забрав молоко на переробку.

Фермери користуються різноманітними мобільними додатками, в яких можна відстежити моніторинг наповненості доріг, GPS-сигнали, спілкуватися з водіями тощо.

Читайте«Телячі ніжності»: маленька фермерка святкує свій день народження

Компанія реалізує низку екологічних проектів та дбає про навколишнє середовище. Так, 2009-го Fonterra отримала нагороду як краща компанія за впровадження на своєму виробництві екологічних упаковок, 2008-го – отримала відзнаку Clean Air Society за винятковий внесок у покращенні навколишнього середовища.

Як раніше повідомляв Landlord, до 2030-го попит на молочні продукти на світовому ринку виросте на 30%. Країни, які займали передові позиції з виробництва молока в світі, США, Нова Зеландія, Австралія, Аргентина та деякі країни ЄС, уже сьогодні не справляються з обсягами попиту на продукцію. Натомість Україна має природній та економічний потенціал, аби увійти в п’ятірку світових лідерів з виробництва молока.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також