Новини / Трейдинг     19 серпня 2023 10:04

Кавуни від “Дунайського аграрія” почали продавати в мережі Lidl


В органічному господарстві “Дунайський аграрій” (2200 га в Ізмаїльському районі Одеської області) збирати ранні кавуни почали ще 10 липня. Урожайність середня, близько 40 т/га.

Про це AgroPortal.ua розповів директор господарства “Дунайський аграрій” Дмитро Шаров.

Він відзначив, що кавуни постачають напряму до мереж українських супермаркетів, а цього року почали продажі до мережі Lidl.

“Перша машина уже на місці, за якістю все добре, все сподобалося, тому вже відвантажили й другу машину. Усього ж заплановано до 10 авто. На наступний рік експортний обсяг буде збільшено”, — додав Шаров.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нагадаємо, перший урожай кавунів голландського гібридного сорту зібрали на полях Калуської громади, що на Івано-Франківщині, фермери Ігор та Інна Федосієнки, які переїхали на Прикарпаття із Куп’янського району Харківської області.

На Рівненщині фермери засівають свої землі кавунами. Це нетипово для регіону, але з’явилася ніша на цей продукт, і тому цього року їх висадили чимало. Наприклад, всього за 20 км від Рівного нині садять аж 12 га кавунів. Крихкість і солодкість дуже залежать від погодних умов, херсонські баштанні дозрівають під південним сонцем. Повітря, сонце і вода — це те, що формує смак. На Рівненщині клімат, звісно, відрізняється. Водночас фермери запевняють, що рівненські кавуни, які будуть на ринку, виявляться не гіршими за херсонські.

Читайте також: На Херсонщині планують збільшити посіви кавунів у п’ять разів

Навесні повідомлялося, що фермери збираються засіяти  баштан. Тому українці зможуть очікувати на херсонські кавуни.

Через російську військову агресію та тимчасову окупацію частини областей жителі України торік залишилися без звичних південних кавунів. Щоб компенсувати нестачу кавунів, вирощуванням культури зайнялися в інших регіонах. Так, на 30 га у селі Двірець Житомирської області фермер Леонід Райський зібрав 1,5 тис. тонн кавунів у 2022 році.

На українському ринку ціни на кавун продовжують знижуватися. Негативну цінову динаміку в даному сегменті виробники пояснюють різким збільшенням пропозиції кавунів на ринку. Через спекотну погоду темпи дозрівання цих баштанних у полях істотно прискорилися.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також