Новини / Рослинництво     12 квітня 2023 13:18

В Україні цьогоріч будуть херсонські кавуни – речник ОВА Толоконніков (відео)


Херсонські кавуни цього року в Україні будуть. Фермери Херсонської області збирають засіяти баштан.

Про це повідомив речник Херсонської ОВА Олександр Толоконніков в ефірі телемарафону.

Він зазначив, що у Херсонській області збиралися засіяти 50 гектарів земель. При цьому сапери очистили ще 20 гектарів. Речник додав, що аграрії цього року збираються проводити посівну. За його словами, близько 40 агропідприємств займатимуться посівною кампанією.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Толоконніков також розповів, що фермери збираються засіяти і баштан. Тому українці зможуть очікувати херсонські кавуни.

“З гарних новин – небагато, але будуть херсонські кавуни, на 2 тисячах гектарів буде посіяний баштан, це дуже символічно для нас”, – сказав речник.

Нагадаємо, через російську військову агресію та тимчасову окупацію частини областей жителі України торік залишилися без звичних південних кавунів. Щоб компенсувати нестачу кавунів, вирощуванням культури зайнялися в інших регіонах. Так, на 30 га у селі Двірець Житомирської області фермер Леонід Райський зібрав 1,5 тис. тонн кавунів у 2022 році.

Замість херсонських кавунів українці цьогоріч також споживатимуть кавуни, вирощені на полях Одеської та частини Кіровоградської областей, оскільки більшість полів Херсонщини досі замінована.

За даними Держстату, у 2021 році було вирощено 400 тисяч тонн кавунів і 38% цього обсягу було вирощено в Херсонській області. Завдяки сусіднім областям цей обсяг повністю перекрити не вдасться, а ціна імпортних може бути занадто високою.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також