Новини / Фінанси     22 вересня 2022 16:27

Світовий банк виділив Україні перші кошти для інвестицій з початку повномасштабної війни

Разом з IFC до інвестицій в Україну найближчим часом приєднаються й інші потенційні інвестори

Міжнародна фінансова корпорація (IFC), що входить до структури Світового банку, виділила $30 млн для інвестицій в Україну та Молдову.

Кошти спрямують через цільовий фонд загальним об’ємом у $200 млн, яким керує американсько-українська інвестиційна компанія Horizon Capital. Вона інвестуватиме у швидкозростаючі технології, а також експортно-орієнтовані компанії, що працюють переважно в Україні та Молдові. Це будуть перші інвестиції IFC в Україну з початку повномасштабної війни, що розпочалась у лютому 2022 року, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Специфіка роботи Horizon Capital така, що компанія зазвичай інвестує приблизно по $10-30 мільйонів в компанії з вартістю приблизно $50-150 млн. Інвестфонд зосереджується на підприємствах сектору інформаційних технологій (ІТ), електронної  комерції, інноваційних споживчих товарів і фінтех секторі.

Читайте також: Як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності

Разом з IFC до інвестицій в Україну найближчим часом приєднаються й інші потенційні інвестори, серед яких такі банки і фонди: Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Німецька корпорація з інвестицій та розвитку (DEG), Швейцарський інвестиційний фонд для ринків, що розвиваються (SIFEM), Голландська фінансова компанія для країн, що розвиваються (FMO), Western NIS Enterprise Fund, Фонд Рокфеллера та інші.

Міністерка економіки України Юлія Свириденко подякувала керівництву Horizon Capital в особі виконавчого директора Олени Кошарної.

“Це знакова подія — попри війну IFC приймає рішення виділити гроші для інвестицій в Україну. Це має стати позитивним сигналом і для інших потенційних інвесторів: в українську економіку можна і треба починати вкладати гроші вже зараз”, – наголосила Свириденко.

Нагадаємо, міжнародні інвестори очікують закінчення війни для того, щоб активно продовжити інвестування в Україну. Але навіть на сьогодні з точки зору інвестицій у логістику, в перевантажувальні термінали, в транспортні засоби, інвестиції ідуть.

За підсумками січня-грудня 2021 року капітальні інвестиції в сільське, лісове та рибне господарства склали 49,1 млрд грн, що на 24,9% вище проти показника 2020 року.

Капітальні інвестиції в агропродовольчі сектори економіки за січень-вересень 2021 року склали 48828,9 млн грн, з них у сільське господарство − 33338,8 млн грн (68,3 %), у харчову промисловість − 15490,1 млн грн (31,7 %).

Загальний стан ринку інвестицій у 2021 році в Україні демонстрував ріст. Накопичені прямі іноземні інвестиції в економіку України станом на 31 червня 2021 року становили $54,8 млрд.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також