Новини / Інвестиції     27 жовтня 2022 13:24

Інвестиційний потенціал українських аграріїв становить 34 мільярди доларів


Інвестиційний потенціал аграрного сектора України, навіть за нинішніх складних умов, становить щонайменше $34 мільярди.

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час відкриття V Українсько-німецького економічного форуму, повідомляє Укрінформ.

Інвестиційний потенціал українського агарного сектора щонайменше $34 млрд дол. Це те, що ми бачимо сьогодні. Кожен вкладений євро однозначно принесе гарантований прибуток уже в найближчій перспективі, негайно після завершення війни, – сказав голова уряду.

За його словами, АПК є локомотивом української економіки, який до повномасштабного вторгнення Росії демонстрував зростання на рівні 5-6% щороку і становив суттєвий відсоток ВВП.

“Нині через окупацію, замінування, експортну блокаду наших портів цей сектор втрачає. Але, я переконаний, завдяки європейським та німецьким інвестиціям швидко відновиться”, – зазначив прем’єр-міністр.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Він також згадав про Green Deal.

“Бачимо себе кліматично модернізованою державою. Європейські інвестиції в “чисте” українське виробництво — це крок до реалізації “зеленого переходу”, – сказав Денис Шмигаль.

Нагадаємо, наприкінці вересня Світовий банк виділив Україні перші кошти для інвестицій з початку повномасштабної війни. Міжнародна фінансова корпорація (IFC), що входить до структури Світового банку, виділила $30 млн для інвестицій в Україну та Молдову. Кошти спрямують через цільовий фонд загальним об’ємом у $200 млн, яким керує американсько-українська інвестиційна компанія Horizon Capital.

Міжнародні інвестори очікують закінчення війни для того, щоб активно продовжити інвестування в Україну. Але навіть на сьогодні з точки зору інвестицій у логістику, в перевантажувальні термінали, в транспортні засоби, інвестиції ідуть.

Раніше Landlord повідомляв, що Зеленський розповів про допомогу бізнесу під час війни.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також