Новини / Кейси     17 вересня 2019 08:42

Кактусове печиво: сімейна ферма в Мексиці відкрила спосіб протистояти змінам клімату

Кактус опунція – культура, популярна в Мексиці і дуже значуща для місцевих фермерів, оскільки може вирощуватися в посушливих умовах. Ціна на неї падає навесні, коли погодні умови ведуть до перевиробництва, але в одному із сімейних господарств знайшли спосіб, як домогтися стабільності доходів.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

Кактусова, або колюча, груша (офіційна назва opuntia, але в Мексиці відома як нопаль), листя якої має високий вміст вітаміну С і клітковини, – настільки невід’ємна частина мексиканської кулінарної традиції і культури, що вона виявилася на офіційному гербі країни. Сьогодні муніципалітет Мільпа-Альта в Мехіко є основним виробником опунції в цьому місті, де живе понад 20 млн мешканців.

ФАО розповідає про досвід сімейного фермерського господарства Анастасії Гусман, в якому вирощують опунцію на площі 0,8 га. В умовах змін клімату, коли все частіше виникають посухи, опунція, яка може виживати в умовах посушливого і сухого клімату, важлива для продовольчої безпеки.

Читайте: На користь малих фермерів: уряд відмовляється від дотацій агропідприємствам

У виробництві кактусової груші бере участь шість осіб з родини Анастасії і ще більше навесні, коли завдяки м’яким погодним умовам листя на рослині з’являється щодня. Але ціна на листя кактуса протягом року дуже коливається. Навесні внаслідок перевиробництва ціни падають майже на 200% порівняно із зимовими місяцями, низьким виробничим сезоном.

Щоб вирішити цю проблему, Анастасія запропонувала оригінальну ідею, яка дозволяє забезпечити більшу стабільність доходів протягом усього року: робити зі своєї продукції інші продукти.

Анастасія розробила рецепт печива, яке виготовляється з листя кактуса й амаранту, ще одного продукту родом ыз Центральної Америки.

Щотижня Анастасія виготовляє в середньому 100 упаковок печива (кожна масою 100 г) і продає їх на ринку виробників по неділях. На цьому ринку своєю продукцією торгують агровиробники із сільських районів. Розгорнути діяльність допомогли ринку виробників уряд Мехіко за підтримки ФАО. Це зблизило фермерів і споживачів між собою та скоротило агропродовольчий виробничо-збутовий ланцюжок.

У виграші від цієї ініціативи як виробники, так і споживачі: виробники реалізують свою продукцію за більш вигідними цінами безпосередньо споживачам, не вдаючись до посередників, а споживачі отримують свіжі, сезонні та органічні продукти за більш вигідними цінами, купуючи безпосередньо у виробників.

Landlord раніше повідомляв про те, що фермерське господарство в селі Переселення на Київщині налагодило експорт до Європи, Південної Кореї та Канади продуктів з амаранту.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також