Новини / Ринок землі     04 квітня 2018 14:10

Кабмін передав фермерам 543 тис. га земель постійного користування


Кабінет Міністрів погодив та подав до Верховної Ради проект закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо передачі права власності фермерським господарствам на земельні ділянки, надані засновникам таких господарств у постійне користування, довічне успадковуване володіння для створення та/або ведення фермерського господарства (селянського (фермерського) господарства)”, що передбачає передачу 543,5 тис. га земель постійного користування у власність 25 тис. українських фермерів. Про це на засіданні уряду заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

«Землею мають володіти фермери, а не великі агрохолдинги. Уряд ухвалює проект закону — 500 тис. га передати у власність 23 тис. фермерам, які працюють на цій землі. Сподіваюсь, Рада підтримає його. Законопроект узгоджений з Асоціацією фермерів та приватних землевласників України», — сказав Гройсман.

Згідно законопроекту, земельні ділянки, надані засновнику фермерського господарства у постійне користування або довічне успадковуване володіння, за заявою засновника передаються у власність фермерського господарства.

До місцевого управління Держгеокадастру або органу місцевого самоврядування необхідно подати заяву, технічну документацію на ділянку, копії документів, які підтверджують право власності (в разі смерті початкового одержувача – документ, що підтверджує право успадкування).

Землі для ведення фермерських господарств передавалися в 1990-х роках на правах довічного успадковуваного володіння та постійного користування, однак після внесення змін до законодавства можливість оформити ділянки у власність та передати у спадщину була унеможливлена, що створило юридичні проблеми для великої кількості фермерських господарств.

Земельний кодекс України від 18 грудня 1990 року передбачав можливість громадян набувати земельні ділянки у довічне успадковуване володіння для ведення селянського (фермерського) господарства. В редакції закону №2196-XII від 13 березня 1992 року Земельний кодекс визначав, що громадянам, які виявили бажання вести селянське (фермерське) господарство, передавалися земельні ділянки у постійне користування.

Право довічного успадковуваного володіння землею та право постійного користування землею посвідчувалося державними актами.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також