Новини / Ринок землі     11 грудня 2020 16:20

Малий агробізнес не витримає конкуренції за землю з великими компаніями

За існуючих умов кредитування в Україні, малі і середні агарні компанії будуть програвати великим агрохолдингам під час купівлі сільськогосподарської землі після відкриття ринку

Після відкриття вільного обігу землі сільськогосподарського призначення, малий агробізнес не витримає конкуренції за землю з великими аграрними компаніями і введені законодавством обмеження граничної концентрації землі не допоможуть. Таку думку висловив під час ефіру на «Громадське ТВ» заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук. Про це повідомили у пресслужбі громадської спілки.

Денис Марчук розповів, що спочатку набувати права власності на землю зможуть лише фізичні особи громадяни України (ліміт – 100 га), а далі (з 1 січня 2024 року) – юридичні особи. Важливим моментом є те, що кінцевим бенефіціаром юридичних осіб, які захочуть купити землю, повинні бути лише громадяни нашої країни. А обмеження по концентрації не сягатиме більше 10 000 га на юридичну особу.

Втім, як зауважив експерт, в умовах впровадження ринку землі малий та середній агробізнес не зможе конкурувати з великим.

ЧитайтеОлександр Доценко: Щороку компанія аналізує 20 000 зразків ґрунту

«Сьогодні державна підтримка аграріїв недостатня, а кредитування недоступне – ставки дуже високі. Тому на старті ринку землі малий фермер буде програвати великим агропідприємствам, які за кордоном можуть кредитуватися під 2-3%. Тому вкрай важливо сьогодні підтримати малий і середній агробізнес. Ми звертаємося до президента, кабміну, щоб на період впровадження земельної реформи в Україні була розроблена програма підтримки для малих фермерських господарств і середнього агробізнесу», – підсумував Денис Марчук.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що прогноз експорту кукурудзи з України збільшено на 1,5 млн тонн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також