Новини    21 листопада 2017 13:26

USAID запустив програму підтримки фермерів


ПрАТ «Вінницька харчосмакова фабрика» придбала виробничу лінію з виробництва хрону з буряком за кошти, надані у рамках гранту проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

Учасники проекту очікують, що збільшення обсягів закупівлі сировини стимулюватиме вирощування цих культур та збільшення прибутку агровиробників. У цілому, проект охопить понад 1,5 тисячі особистих селянських господарств та ферм. Закуповуватимуть корінь хрону, буряка та гірчиці у фермерів і домогосподарств Вінниччини і прилеглих областей – Рівненської, Волинської, Житомирської, Одеської, Херсонської, Запорізької, Хмельницької та Львівської.

«Ми є найбільшим переробником кореня хрону на теренах нашої держави. На жаль, на сьогодні немає масового промислового виробництва кореня хрону в Україні. Хоча в світі воно досить розвинуте, особливо у Німеччині і Сполучених Штатах. Ми ж закуповуємо сировину для переробки в основному у сільського населення», – пояснила Любов Семенюк, директор Вінницької харчопереробної фабрики.

На новому обладнанні працюватиме автоматична машина для миття скляної тари, автомат розливу готової продукції та система транспортерів. Завдяки його запуску фабрика зможе розширити асортимент продукції та ринки її збуту, збільшити продуктивність, покращити умови праці, а також зменшити енергоємність виробництва.

Також співпраця з проектом передбачає допомогу у впровадженні стандартів якості і безпечності продукції (насамперед GLOBAL G.A.P.), навчання фермерів з технологій вирощування відповідних культур та покращення якості та безпечності виробництва сировини для переробки

На сьогоднішній день на фабриці випускають понад 50 найменувань різних продуктів харчування. Серед яких: хрін столовий, гірчиця, майонез, соуси, круп’яні палички, сухі сніданки, каші швидкого приготування, мука текстурована, квас, оцет столовий. Продукція постачається майже в усі регіони України. В цьому році підприємство отримали кошерний сертифікат та вже зробила перші поставки продукції до Ізраїлю.

 

Довідка

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор.

Проект «Підтримка аграрного і сільського розвитку» – це проект USAID, який реалізує компанія Кімонікс. Його мета – сприяння економічному зростанню шляхом розвитку аграрного сектора і створення більш привабливих умов проживання в сільській місцевості України. Проект триватиме до липня 2020 року.

Ще немає новин у цій стрічці ...