Новини / Фінанси     30 жовтня 2019 17:26

З владою ніколи не домовлявся: Олексій Вадатурський про свій перший мільйон

Власник і генеральний директор компанії «Нібулон» Олексій Вадатурський свій перший мільйон отримав від аграрного виробництва 20 років тому. Власний бізнес він вважає унікальним через те, що ніколи не домовлявся з владою і завжди тримав максимальну дистанцію щодо олігархів.

Про це Олексій Вадатурський розповів у випуску проєкту Big Money.

Гроші

Маючи компанію з річним оборотом $1,5 млрд, власник «Нібулона» стверджує, що й досі не відчуває, що він – доларовий мільйонер. «Воно мені не треба», – скромно зазначає бізнесмен.

Читайте: Глобальний експорт пшениці на одній карті (ІНФОГРАФІКА)

Олексій Вадатурський поділився, що свій перший мільйон заробив, займаючись сільськогосподарським виробництвом. Каже, що зрозумів, що вже отримав цей перший мільйон, коли побачив, що може інвестувати зароблені кошти у своє підприємство.

«Я зрозумів, що цими грошима можна розпоряджатися, щоб свою компанію перетворювати в іншу, щоб вона інвестувала в економіку, в розвиток», – говорить Олексій Вадатурський.

Влада

Цікаво, що видатний підприємець, Герой України – не має амбітного бажання входити до рейтингу Forbes і вважає цей список «розстрільним».

«Я б не хотів опинитися серед тих людей, тієї верхівки. Бо там забагато людей, призначених олігархами, яким дісталися ті чи інші потужності, ті чи інші виробництва. І вони, як правило, нажили свої перші мільйони завдяки тому, що співпрацювали з владою, були у зв’язках з владою тощо. Тому ми в цьому плані унікальне підприємство, яке свій бізнес побудувало зовсім по-іншому», – наголошує гендиректор «Нібулона».

Олексій Вадатурський каже, що якби він, розвиваючи свій бізнес, ішов шляхом домовленостей з владою, то в його компанії було б уже близько 20 співвласників з різних політичних партій.

Мотивація

Позиція бізнесмена зовсім неординарна: нечасто зустрінеш серед підприємців таких, чиї думки зосереджені не на власних заробітках. «Якщо не гроші, то яка ж у вас мотивація в бізнесі?» – на це запитання Олексій Вадатурський відповідає просто і зі щирістю в голосі:

«Показати можливості простої людини, яка досягла таких вершин. Показати своїм прикладом, що коли хочеш – можеш зробити велику справу».

Про масштаби діяльності «Нібулона» свідчить те, що компанія працює щонайменше в 5 напрямках: аграрне виробництво, торгівля зерном, логістика, суднобудування, флот. Як повідомляв Landlord, за розміром доходу, отриманого у 2018 році, Нібулон посів 14-ту сходинку в рейтингу найбільших холдингів України.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також