Новини / Інвестиції     01 грудня 2022 09:09

Інвестори готові виділити Україні кошти на проєкти глибокої переробки зерна


Український агробізнес готує проєкти з глибокої переробки зерна, до реалізації яких залучатимуться іноземні інвестиції та кошти фінансових інституцій.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю АgroРolit.com заявила секретар Національної інвестиційної ради при президентові України Галина Янченко.

 “Інтерес з боку інвесторів є. І попри те, що великої кількості інвестиційних проєктів поки триває війна не буде. Але вже зараз потрібно займатись розробкою концептуальних проєктів (робити проєктування) своїх заводів бізнес буде. Тобто, це паперова робота (проєктування) від 6 до 12 місяців. І після розробки концептуального проєкту вже можна сказати починаються саме будівництво”, — говорить вона.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

При цьому, за її словами, український бізнес попри військові дії, займається підготовкою таких проєктів.

“Сьогодні вже точно можу казати, що вже 2 українські компанії виділяють кошти на розробку концептуальних проєктів своїх заводів глибокої переробки зерна. Тому що розуміють, що війна закінчиться. А у них вже будуть проекти з усіма розрахунками (домашня робота), що дозволить і залучити прямі інвестиції  від міжнародних фінансових інститутів (ЄБРР, IFC наприклад), і отримати державну підтримку, і бути першими на ринку (швидко побудувати підприємства та взяти долю як внутрішнього так і зовнішніх ринків)”, — розповіла Галина Янченко.

Нагадаємо, група компаній “Ерідон”, попри повномасштабне вторгнення та війну, продовжила будівництво заводу “Укрстарч”, де буде проводитись глибока переробка кукурудзи. В планах компанії до кінця 2023 року вийти на ринок зі своїм продуктом — лізином.

На території колишнього цукрового заводу у м. Городенка Івано-Франківської області планують створити індустріальний парк з глибокого перероблення кукурудзи. Зведенням займеться компанія U PARKS CEO IMC.

Поблизу кордону з Польщею відкрили унікальний експортно орієнтований індустріальний парк. Унікальність цього майданчика в тому, що індустріальний парк знаходиться за 20 хвилин від Польщі, а це робить резидентів парку автоматично експортно орієнтованими, бо поряд європейський ринок збуту.

Також у м. Нововолинськ Волинської області планується створити індустріальний парк, який буде спеціалізуватись на агропереробці. На території парку може бути розміщено 6-7 виробничих майданчиків, склади зберігання та логістичний термінал.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також