Новини / Інвестиції / Технології     02 листопада 2022 12:10

В Україні в 2023 році запустять завод з глибокої переробки кукурудзи


Група компаній “Ерідон”, попри повномасштабне вторгнення та війну, продовжила будівництво заводу “Укрстарч”, де буде проводитись глибока переробка кукурудзи. В планах компанії до кінця 2023 року вийти на ринок зі своїм продуктом — лізином.

Про це виданню Latifundist.com розповів засновник ГК “Ерідон” Сергій Кролевець.

“У квітні цього року ми відновили будівництво, і наразі побудовано 50-60% заводу. Для виробництва використовуємо тільки високоякісну нержавіючу сталь, яку закуповували за кордоном. З Китаю привезли ферментатори та частину іншого обладнання. Весь інший метал і бетон українського виробництва”, — розповів він.

З його слів, наступного року буде запущено лабораторію. Цього місяця туди вже завозять обладнання.

“Я мав величезне бажання побудувати сучасний завод та шукав для цього технологію з глибокої переробки кукурудзи для виробництва лізину. Щодо великих інвестицій, то їх окупність може складати 7-10 років. Наразі такого виробництва, яке будуємо ми, в Україні немає”, — розповів Сергій Кроловець.

Читайте також: Сушіння кукурудзи на соняшникових пелетах вдвічі вигідніше, ніж на газі – учасник ринку.

Нагадаємо, на території колишнього цукрового заводу у м. Городенка Івано-Франківської області планують створити індустріальний парк з глибокого перероблення кукурудзи. Зведенням займеться компанія U PARKS CEO IMC.

Компанія HarvEast перевела сушарку на тверде паливо. Так агрохолдинг здешевив вартість сушіння кукурудзи у 2,5 раза порівняно до того, якби цей процес відбувався з використанням газу. 

Українська кукурудза має досить стабільний попит. Проте логістика та ризики балансують товарні потоки між напрямком кордону та портами України.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також