Новини    04 жовтня 2022 15:54

На Івано-Франківщині планують зведення індустріального парку для глибокого перероблення кукурудзи

Зведенням займеться компанія U PARKS CEO IMC

На території колишнього цукрового заводу у м. Городенка Івано-Франківської області планують створити індустріальний парк з глибокого перероблення кукурудзи. Відповідний Меморандум підписали депутати Городенківської міської ради, повідомляє elevatorist.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Створення індустріального парку планується на території 27,5 га. Зведенням займеться компанія U PARKS CEO IMC.

“Городенківська міська територіальна громада сформувала пропозицію, на яку відгукнувся бізнес, що готовий на території громади створити індустріальний парк з глибокої переробки кукурудзи. А це дозволить розпочати роботу нового кластеру, створивши велику кількість нових робочих місць, сплачуючи податки та розвиваючи регіональну економіку”, — зазначив виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук.

На території індустріального парку збираються створити кілька підприємств із понад 1000 робочих місць.

Нагадаємо, цьогорічна збиральна кампанія на Вінниччині стартує в строки. Хоча у деяких районах наразі дещо підвищена вологість. Загалом, для кукурудзи склалися непогані погодні умови. Лише на півдні області засуха завадила високій врожайності.

Українська кукурудза має досить стабільний попит. Проте логістика та ризики балансують товарні потоки між напрямком кордону та портами України.

У липні 2022 року Україна експортувала 2,66 млн т зернових, зернобобових, олійних і продуктів їх перероблення, що на 492,7 тис. т, або 22,7% більше, ніж у попередньому місяці.

Враховуючи середньостатистичні ціни на світовому продовольчому ринку, Україна очікує отримати мінімум $20 млрд за експорт зернових. Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. Зокрема, він зауважив, що зерновий коридор, який вже фактично запрацював у двосторонньому напрямку безпосередньо цьому сприятиме.

У Румунії та Угорщині знизилася урожайність, тож очікується дефіцит пшениці та кукурудзи. Експерти прогнозують, що через це на українську кукурудзу буде попит з боку країн Євросоюзу.

Бізнес спільно з урядом України визначили три пріоритети в аграрній сфері під час повномасштабної війни. Про це ідеться у Плані відновлення України, повідомляє пресслужба Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

Компанія HarvEast перевела сушарку на тверде паливо. Так агрохолдинг здешевив вартість сушіння кукурудзи у 2,5 раза порівняно до того, якби цей процес відбувався з використанням газу. 

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...