Новини    06 березня 2018 13:39

Індекс продовольчих цін від ФАО в лютому зріс на 1,1%


У лютому 2018 року на 1,1%, у порівнянні з січнем, зросло середнє значення індексу продовольчих цін Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).  Але цей показник на 2,7% нижче відповідного показника минулого року. Зростанню індексу в порівнянні з минулим місяцем сприяли більш високі світові ціни на молочну продукцію та зернові, при цьому ціни на цукор і рослинні олії знизилися, а ціни на м’ясо не змінилися.

«Середнє значення Індексу цін ФАО на зернові склало в лютому 160,8 пункту, що на 2,5% вище січневого показника і на 6,8% нижче в порівнянні з рівнем лютого 2017 року. У лютому відзначено друге поспіль суттєве збільшення показника індексу після періоду відносної його стабільності з серпня по грудень минулого року. У лютому ціни на зернові в цілому зросли в зв’язку з високою активністю на торгових майданчиках і занепокоєннями щодо несприятливих погодних умов для озимої пшениці в США, а також в районах вирощування кукурудзи в Аргентині», – йдеться у звіті.

Згідно повідомленню, середнє значення Індексу цін ФАО на молочну продукцію склало в лютому 191,1 пункту, що на 6,2% вище січневого показника, але трохи нижче рівня відповідного періоду минулого року.

«Зросли світові котирування цін по всіх чотирьох групах молочної продукції, чому сприяв активний імпортний попит у зв’язку з меншими, ніж очікувалося, обсягами виробництва молока в Новій Зеландії. Котирування цін на вершкове масло зросли майже на 6% після чотирьох місяців падіння слідом за їх піковими рівнями в вересні 2017 року. Також зросли котирування цін на сир і незбиране сухе молоко в зв’язку з високим попитом в Європі і Азії, а активний попит на світових ринках сприяв зростанню котирувань знежиреного сухого молока», – повідомили у прес-службі організації.

За даними ФАО, середнє значення індексу цін на рослинні олії в лютому склало 158 пунктів, що на 3,1% нижче рівня січня; таким чином, індекс опустився до мінімального значення за останні 19 місяців.

«Ціни на більшість видів рослинних олій знизилися в зв’язку з очікуваним зростанням обсягів виробництва в світі в сезоні 2017-2018 років. Найбільше впали котирування цін пальмової олії на тлі більш млявого, ніж передбачалося, експортного ринку і зростання запасів в Малайзії та Індонезії. У той же час, світові котирування цін на сою падають у зв’язку з очікуваним рекордним рівнем виробництва соєвої олії в США, а ціни на рапсову олію падають в результаті млявого попиту – головним чином, з боку сектора виробництва біодизельного пального», – додали в організації.

Також, у лютому середнє значення індексу цін ФАО на м’ясо залишилось незмінним щодо переглянутого показника за січень 2018 року, проте воно було майже на 5% вище показника за той же період минулого року.

«Зростання котирувань цін на яловичину відбувалося на тлі падіння котирувань м’яса птиці і свинини, а котирування цін на баранину майже не змінилися. Ціни на яловичину ростуть другий місяць поспіль у зв’язку з обмеженою експортною пропозицією з боку Нової Зеландії. Четвертий місяць триває падіння котирувань світових цін на м’ясо птиці, що відбувається, головним чином, у зв’язку зі значними обсягами експортної пропозиції в основних регіонах-виробниках. У зв’язку з обмеженим імпортним попитом в світі з вересня 2017 року триває падіння індексу цін на свинину», – кажуть у Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...