Новини / Політика     04 січня 2023 15:07

У ВАР назвали законопроєкти, які необхідно ухвалити цьогоріч для ефективної роботи аграріїв


У 2023 році Всеукраїнська аграрна рада готується до нових викликів у законодавчому полі та окреслила низку важливих законопроєктів, які потрібно ухвалити найближчим часом для підтримки агросектору.

Про це йдеться на сайті ВАР.

Серед законів, яких найбільше потребує аграрний сектор, експерти виділили наступні:

Законопроєкт №8166-Д – розробка законодавчого рішення щодо боротьби з неповерненням валютної виручки. В цьому законопроєкті враховані ключові пропозиції аграрних асоціацій. Документ дає право чесним аграріям експортувати без будь-якого додаткового регулювання у межах встановленого ліміту.

Законопроєкт №8298. Прифронтові господарства потребують найбільшої підтримки з боку держави. Тому для  полегшення роботи цих сільгоспвиробників існує необхідність унормувати звільнення від сплати єдиного податку 4 групи фермерів, які працюють на територіях бойових дій або тимчасово окупованих територіях, а також звільнення від сплати рентної плати за спеціальне використання води енергогенерувальними компаніями.

Законопроєкти №7646 та №7647 стоять на захисті аграріїв, які залишились в окупації, але не співпрацюють із загарбниками. Сьогодні господарська діяльність на окупованих територіях вважається колаборацією і підпадає під кримінальну відповідальність. Тиск з боку правоохоронців вже відчули на собі фермери на деокупованих територіях. ВАР вважає за потрібне чітко розмежувати, яка робота аграрія вважатиметься співпрацею з окупантом, а яка – виживанням.

Законопроєкт №8051 про державну підтримку с/г товаровиробників. Документом запроваджуються дотації на часткову оплату придбання матеріалів, обладнання, робіт та послуг для сільгоспвиробництва. Передбачене фінансування виробників овочів та фруктів з метою реконструкції холодильників для їх зберігання, будівництва лабораторних комплексів та виробничих приміщень. Також держпідтримка передбачена для модернізації системи опалення.

Розробка правового врегулювання взаємодії торговельних мереж та постачальників харчових продуктів. Заборона недобросовісних торговельних практик та встановлення граничних термінів оплати торговельними мережами за поставлені харчові продукти.

Законопроєкт №4457 про патронажні дивіденди. Це прибуток, який можуть отримувати члени кооперативу, що залишається після сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів та визначений за результатами фінансового року. Патронажні дивіденди потрібні для заохочення малих виробників вступати у кооперативи.

Законопроєкт №7577. Разом з Мінагро, аграрним комітетом ВРУ та за підтримки USAID АГРО, ВАР розробила проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності”.

Розробка законопроєкту щодо регулювання питання здачею Укрзалізницею вагонів-зерновозів на 2 місяці вперед та завчасне проставлення місця завантаження.

Розробка проєкту закону “Про електронні аграрні розписки” та змін до діючого законодавства для вдосконалення регулювання аграрних розписок в існуючий формі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також