Новини    22 березня 2023 19:54

Європейські виробники сиропів підвищують попит на заморожені квіти бузини

На квіти бузини зараз великий попит у виробників сиропів у Сполученому Королівстві, в Австрії, в Німеччині – це продукт, який у нас останні три роки купують в обсягах близько 200 тонн

Квіти бузини можуть істотно розширити можливості виробників України та допоможуть “зміцнитися” у своєму сегменті, повідомляє SEEDS. Про це зазначив Дмитро Бульбах, директор з експорту та імпорту, AMVEL s.r.o. (Чехія).

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Припустімо, квіти бузини збираються і заморожуються вже в травні. Якщо завод має можливість для цього, сезон можна розпочати вже в травні. Це гарний бонус і великий плюс, тому що можна долучити вже якісь потужності та людей. Однак є там і свої нюанси – квітка бузини дуже чутлива до температури. Її не можна заморожувати вологою.

На квіти бузини зараз великий попит у виробників сиропів у Сполученому Королівстві, в Австрії, в Німеччині – це продукт, який у нас останні три роки купують в обсягах близько 200 тонн.

Його багато вирощують у Румунії та Угорщині, але ми свої квіти експортуємо з України. І в нас є клієнти на цю продукцію, – зазначив Бульбах.

Крім квітів бузини підприємець вважає, що дуже багато виробників незаслужено забули про ягоди шипшини. Однак саме зараз на них спостерігається чималий попит. До того ж такі культури дають змогу істотно розширити активний сезон.

Нагадаємо, садівник-селекціонер В’ячеслав Францишко вніс до Державного реєстру сортів рослин України вже 6 сортів калини, 2 з яких найбільш крупноплідні у світі, передає jagodnik.info. На ці ягоди спостерігається великий попит у Європі.

Різноманітні корисні властивості зробили черемшу популярною в країнах Європи та Азії – вона вживається в їжу не тільки як продукт, що стимулює апетит, а і як лікувальний засіб завдяки багатій структурній формулі. За всіма параметрами черемшу можна назвати “суперфудом”, який постійно шукають прихильники здорового способу життя в усіх країнах світу. Попит на подібні суперфуди різко зріс з моменту початку пандемії коронавірусу.

У 2022 році компанія Family Garden на Київщині зібрала близько 500 т лохини, 80% з якої відправили на експорт. Основні ринки — країни ЄС (Данія, Нідерланди, Німеччина, Іспанія).

На Волині незабаром планують відкрити насіннєво-селекційний завод. Будівництво комплексу стартувало в 2022 році.

Вчені НУБіП вивели перший український сорт бузини чорної, що дозволяє розпочати її широке культивування.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...