Новини    16 березня 2023 20:34

Єгипет виходить з договору ООН про зерно

Виконавчий директор Міжнародної ради по зерну Арно Петі зауважив, що це надійшло без попередньої інформації. Кілька делегацій в рамках IGC здивовані та засмучені цим рішенням.

Єгипет, один із найбільших у світі імпортерів пшениці, повідомив, що наприкінці червня вийде з договору ООН щодо зерна, що викликало жах у деяких інших підписантів конвенції. Вихід з Конвенції про торгівлю зерном (GTC), що сприяє прозорості ринку для подальшого торговельного співробітництва, стався після періоду потрясінь на ринках зерна, пов’язаних з війною в Україні та занепокоєнням щодо глобальної продовольчої безпеки, повідомляє Reuters.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Єгипет підписав GTC, єдину міжнародну угоду, що охоплює торгівлю зерном, на початку її створення в 1995 році, і є членом ради, яка керує нею з 1949 року. У лютому країна подала запит на вихід із 30 червня 2023 року.

Виконавчий директор Міжнародної ради по зерну Арно Петі зауважив, що це надійшло без попередньої інформації. Кілька делегацій в рамках IGC здивовані та засмучені цим рішенням.

Конвенція про торгівлю зерном 1995 року — головний документ, що регламентує міжнародне співробітництво та торгівлю в зерновій сфері, що сприяє міжнародному співробітництву в торгівлі зерном, розширенню міжнародної торгівлі, усуненню торговельних бар’єрів, а також нечесної й дискримінаційної практики. Також конвенція сприяє стабілізації міжнародних ринків зерна, зміцненню світової продовольчої безпеки й розвиткові країн, економіки яких значною мірою залежать від комерційних продажів зерна.

Нагадаємо, у Міністерстві аграрної політики пропонують змінити схему закупівель агропродукції для програми Grain from Ukraine, та закуповувати зерно з передплатою 50%. Це дозволить аграріям розуміти, що вони працюватимуть не в збиток, думку висловив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський на зустрічі з представниками Департаменту логістики та публічних закупівель ООН (ВПП).

Всесвітня продовольча програма ООН (WFP) проводить тендер на закупівлю 75 тис. тонн агропродукції у рамках реалізації гуманітарної програми Grain from Ukraine. Про це заявив регіональний директор WFP Метью Голлінгворт, передає пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Щоб забезпечити постачання агропродукції в межах гуманітарної програми Grain from Ukraine, з українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.

За 32-ий тиждень роботи “зернового коридору” з 6 по 12 березня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 654,0 тис. т агропромислової продукції, що на 36% менше відвантажень цим каналом тиждень тому.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...