Новини / Клімат     12 жовтня 2020 13:30

Погода диктує динаміку цін на рослинні олії

Ринки рослинних олій відновили зростання після повідомлень про несприятливі погодні умови у Південній Америці, Малайзії та Індонезії на які вплинув ефект Ла-Нінья

Ринки рослинних олій відновили зростання після повідомлень про несприятливі погодні умови у Південній Америці, Малайзії та Індонезії. Про це повідомляє OilWorld.

Драйвером зростання стали погодні умови в Південній Америці, де панує посушлива погода, хоча вже має початися сівба сої. За прогнозами експертів, кількість опадів в цих регіонах має збільшитися внаслідок Ла-Нінья, яка починається в поточному сезоні. Це явище вже викликало рясні дощі в Малайзії та Індонезії, які привели до скорочення виробництва пальми і зростання цін на пальмову олію.

Так, грудневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії наприкінці минулого тижня виросли на 1,9% – до $690,73 за тонну (зростання протягом тижня – на 6%).

Під тиском дорожчання пальмової олії, ціни на українську соняшникову олію за минулий тиждень зросли майже на $70 за тонну і станом на 9 жовтня становили $960 за 1 тонну FOB порт Чорного моря з поставкою у жовтні-листопаді.

Як зазначено у черговому звіті USDA, який було оприлюднений 9 жовтня, прогноз валового збору соняшника в Україні становить 15 млн тонн за врожайності 2,2 т/га. Такий валовий збір є на 9% менше, ніж минулого року.

Читайте: Рейтинг виробників соняшникової олії в Україні у 2019/2020 маркетинговому році

Але, у асоціації «Український клуб агарного бізнесу» вважають, що врожайність буде отримана на рівні 1,91 т/га, а валовий збір – близько 12 млн тонн. Це, до речі, підтверджується і офіційними даними про те, що станом на 7 жовтня з 4,4 млн га (69% площ) намолочено 8,3 млн т соняшнику з урожайністю 1,9 т/га.

При цьому, згідно прогнозу USDA, виробництво соняшнику в Аргентині також зменшиться на 8% у порівнянні з минулим роком – до 3 млн т. Додамо, що у РФ соняшник наразі обмолочений на площі 5,2 млн га (62% посівів) і зібрано 8,6 млн тонн насіння.

Суха і тепла погода у США сприяє збиранню сої, хоча зазвичай вони знижуються, коли урожай зібрано на 50%. Грудневі ф’ючерси на соєву олію у Сполучених Штатах були вкрай нестабільними – спочатку вони зростали під тиском динаміки  цін на пальмову олію, але, наприкінці тижня просіли на 0,3% – до $724,4 за тонну. Вплив мали нафтові котирування, які знизилися через невизначеність з темпами відновлення світової економіки і попиту на нафту.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ціни на пшеницю досягли п’ятирічного максимуму.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також