Новини / Думки     18 жовтня 2022 11:19

Гречка в Україні може подешевшати до 60 гривень за кілограм


Вартість гречки в Україні незабаром може знизитися до 60–70 грн за кілограм. Крім того, збережеться її експортний потенціал. Цьому сприятиме хороший врожай культури.

Про це директор Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак  розповів в ефірі “Суспільне. Новини“.

Наразі до переробних підприємств поступає гречка з нового врожаю. Є перспективи, що ціна знизиться до 60–70 грн за кілограм, – зазначив він.

За його словами, найбільше гречки намолотили аграрії саме Сумщини – 15,5 тис. тонн. Хоча й зі збором врожаю в прифронтових і прикордонних зонах є певні труднощі через безпеку працівників та частково зруйновану інфраструктуру. Далі слідують Житомирщина та Хмельниччина – кожна з областей вже зібрала по 15,2 тис. тонн гречки.

Загалом гречки станом на зараз зібрали понад 120 тис. тонн. Очікується її у цьому сезоні понад 150 тис. тонн.

Ігорь Віштак додав, що дощовий вересень затримав на два тижні збір пізньої групи зернових. Проте за підсумками цьогорічного врожаю буде повністю забезпечено внутрішню потребу України в зернових, олійних та цукрі. Крім того, буде збережено потужний експортний потенціал.

Нагадаємо, за прогнозом ВАР на полицях магазинів гречка має здешевшати у кінці жовтня, на початку листопада. А за заявами Мінаргополітики внутрішня продовольча безпека України повністю забезпечена, дефіциту продовольства не очікується.

Загалом же, попри війну, у січні-серпні 2022 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом збільшився проти минулорічних показників за відповідний період на 35 % і сягнув показника у 9,2 млрд дол. США.

Міністерство економіки України повідомило про скорочення дефіциту торгівлі товарами у вересні. За перші два тижні першого місяця осені Україна експортувала продукції на $1,818 млрд, а імпортувала – на $1,929 млрд.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також