Новини / Аналітика     15 жовтня 2022 10:14

В Україні не буде дефіциту яєць, олії та цукру


Внутрішня продовольча безпека України повністю забезпечена, дефіциту продовольства не очікується.

В Україні буде вдосталь соняшникової олії, цукру та яєць, підстав для суттєвого здорожчання цих продуктів немає. Навпаки – у листопаді українці побачать певну стабілізацію продовольчих цін.

Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в ефірі марафону на телеканалі ICTV.

Стосовно соняшникової олії, то аграрії наразі зібрали 2,6 млн тонн насіння соняшника, а прогноз збору на цей рік – 9,5 млн тонн.

“Це менше в порівнянні з попереднім роком, який був рекордним та приніс 16,3 млн тонн соняшника. Причини такого зменшення зрозумілі – війна та погодні умови, які уповільнили темпи збору. Але для внутрішніх потреб цього більше, ніж достатньо. Тому, якщо не говорити про загальну інфляцію і здорожчання логістики, подорожчання олії не має бути”, – запевнив Маркіян Дмитрасевич.

Він додав, що так само стабільною має залишатись на теперішньому рівні ціна на цукор. Аграрії посіяли 180 тис. га цукрового буряка, що менше проти минулого року, коли було посіяно 224 тис. га. Із зібраного цьогоріч буряка має вийти 1 млн тонн цукру. Дмитрасевич зазначив, що в Україні не буде ні дефіциту цукру, ні його суттєвого здорожчання.

Також чиновник зауважив, що найближчим часом також вирівняються ціни на яйця. А проблема з їх здорожчанням пов’язана зі знищенням птахофабрик та нестачею несучих курей та скороченням виробництва яєць.

“Дефіциту продовольства в нас точно не буде. Ми аграрна країна і нетто-експортер аграрної продукції, тому наші внутрішні потреби ми точно задовольнимо повністю. На процеси ціноутворення продуктів впливатиме в першу чергу загальна інфляція, вартість енергоносіїв та логістики”, – резюмував Дмитрасевич.

Нагадаємо, за оцінками експертів, від початку року загальна вартість продуктового кошика зросла на 25%. До кінця року продукти зростуть в ціні ще на 7-10%.

Також цього сезону в Україні очікується дефіцит тепличної продукції.

Водночас світові ціни на продовольство падають п’ятий місяць поспіль, але все ще майже на 8% вище, ніж рік тому.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також