Новини / Думки     24 вересня 2019 14:46

Глобальне потепління зіграє на користь Україні – Богдан Данилишин

Глобальне потепління, яке є головною загрозою для сільського господарства світу в майбутньому, принесе вигоди українській економіці, оскільки завдяки цьому Україна зможе суттєво наростити обсяги експорту агропродукції на міжнародний ринок.

Таку думку висловлює на своїй сторінці у Фейсбук голова  Ради НБУ, доктор економічних наук, професор Богдан Данилишин.

Вплив змін клімату на сільське господарство

Як відзначають фахівці, уже до 2040–2050 років підвищення середніх температур, зміни режиму опадів, зростання кількості екстремальних погодних явищ, підвищення шкоди від шкідників і хвороб суттєво позначаться на веденні сільського господарства. Проте цей вплив у світі буде нерівномірним.

Найбільш негативними будуть зміни у південних країнах, де врожайність сільгоспкультур значно знизиться. Це стосується Індії, країн Африки на південь від Сахари і Південної Азії. Продовольча безпека в цих регіонах дуже знизиться.

Читайте: Посуха, град, зливи — як захистити врожай від природних катаклізмів

Проте, за словами Данилишина,  глобальне потепління переважно сприятливо вплине на Північну Америку, деякі райони Південної Америки (Чилі), Центральну Азію, а також на Східну Європу, а отже, й на Україну.

«Гряде концентрація міжнародних сільгоспринків – в умовах кліматичних змін основний обсяг експорту буде припадати на меншу кількість регіонів», – пояснює експерт.

Глобальне потепління і Україна

Враховуючи це, Україна в майбутньому має значно збільшити поставки продовольства на міжнародний ринок. Аналітики прогнозують, що на тлі зниження обсягів сільгоспвиробництва ціни на продукцію АПК у світі у 2040–2050 рр. зростуть. Це має  підвищити конкурентоспроможність агросектора.

«Хтось виграє від цього, а хтось програє. Україна, швидше за все, повинна бути в числі тих, хто виграв від глобального потепління країн», – відзначає Богдан Данилишин.

Україна постачатиме сільгосппродукцію в регіони, постраждалі від глобального потепління, і зростання агроекспорту принесе вигоду для нашої економіки. Тому зараз країна має нарощувати свій експортний потенціал, здійснюючи всі нагальні агрореформи і впроваджуючи НДДКР у сільгоспвиробництво, – «щоб не упустити шанс, який дають нам глобальні зміни клімату».

Landlord раніше повідомляв про те, що сьогодні, за даними ФАО, 41 країна потребує зовнішньої продовольчої допомоги.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також