Новини / Аналітика     23 вересня 2019 08:52

Криза продовольства в Афганістані: голод загрожує життю 14 млн людей

Афганістан, Сирія, Південний Судан, КНДР – це лише мала частка країн, населення яких потерпає від голоду внаслідок посухи і затяжних конфліктів. За даними ФАО, 41 держава потребує зовнішньої продовольчої допомоги.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

ФАО опублікувала доповідь «Прогноз врожаю і продовольча ситуація», в якій відзначено, що зовнішньої продовольчої допомоги потребує 41 країна. Основними причинами високого рівня відсутності продовольчої безпеки виступають конфлікти та несприятливі погодні умови.

Конфлікти – основна причина голоду

Близько половини країн, які потребують продовольчої допомоги, є ареною для цивільних заворушень або повномасштабних конфліктів.

В Афганістані 3,6 млн людей перебувають на рівні «надзвичайна ситуація» в класифікації фаз продовольчої безпеки, і ще 10 млн – у стані кризи.

У Південному Судані близько 6,35 млн людей, або 54% від загальної кількості населення відчувають гострий дефіцит продовольства.

У Сирії, попри збільшення врожаю пшениці у 2019 році, приблизно 6,5 млн людей страждають від браку продовольства, а ще 2,5 млн перебувають під загрозою відсутності продовольчої безпеки без відповідної підтримки засобів до існування.

У Венесуелі гіперінфляція серйозно підірвала місцеву купівельну спроможність, що призвело до серйозних обмежень у доступі населення до продовольства. Водночас очікується, що нестача сільськогосподарських засобів виробництва призведе до зниження виробництва зернових. У доповіді наголошується, що близько 4,3 млн людей залишили країну і влаштувалися в сусідніх країнах, хоча і там їх гуманітарні потреби є значними.

Читайте: 30 афганських фермерів загинули внаслідок удару безпілотника США

Конфлікти і відсутність громадянської безпеки також є основними причинами відсутності продовольчої безпеки в Бурунді, Камеруні, Демократичній Республіці Конго, Ємені та деяких районах М’янми і Нігерії.

Посуха

Дефіцит опадів, в тому числі сильна посуха в Східній Африці, погіршує ситуацію з відсутністю продовольчої безпеки в регіоні.

Згідно з прогнозами, загальний обсяг виробництва зернових у Східній Африці у 2019 р. скоротиться на 5,6% порівняно з 2018-м, при цьому найбільш різке зменшення виробництва очікується в Кенії та Судані. Ціни на кукурудзу і сорго різко зросли по всьому регіону. Продовольча безпека найбільш різко погіршилася в Кенії і Сомалі.

Несприятливі погодні умови призвели до скорочення врожаю зернових удвічі в Зімбабве у 2019 р., де очікується, що кількість людей, які зазнають дефіциту продовольства, збільшиться майже вдвічі на початку 2020 р. порівняно з тим же періодом роком раніше. Аналогічні події очікуються в кількох сусідніх країнах.

Урожайність сільськогосподарських культур у Корейській Народно-Демократичній Республіці, за прогнозами, буде нижчою, ніж зазвичай, унаслідок зменшення кількості опадів та низького рівня зрошення в другому триместрі 2019 р. Близько 40% населення відчувають дефіцит продовольства, і їм терміново потрібна продовольча допомога.

У цілому ж, ФАО очікує, що сукупне виробництво зернових у 2019 р. у 51 країні з низьким рівнем доходу і продовольчим дефіцитом залишиться незмінним і становитиме 473,5 млн т, що є результатом зростання виробництва в Азії, компенсованого зниженням у Африці.

Landlord раніше повідомляв про те, що у Північній Кореї в результаті найгіршого за 10 років урожаю, причиною якого стали посухи, аномальна спека і повені, близько 10,1 млн людей страждають від гострої нестачі продовольства. Сім’ї змушені скорочувати кількість прийомів їжі або менше їсти.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також