Новини    04 вересня 2023 16:09

Французька SNCF створила дочірню компанію, яка будуватиме сонячні електростанції

Перед SNCF стоїть завдання до 2030 року скоротити порівняно з 2015 роком викиди парникових газів в експлуатаційній роботі на 30%, а у сфері використання нерухомості — на 50%

Національне товариство залізниць Франції (SNCF) створило дочірню компанію SNCF Renewables, яка займеться встановленням панелей сонячних батарей на вільних земельних ділянках та дахах будівель, передає ЦТС.

SNCF має 100 тис. га земельних ділянок, з яких 80 тис. га використовуються в основній діяльності. Прогнозується, що до 2030 року сонячні електростанції забезпечать генерацію до 20% споживаної електроенергії SNCF. До 2030 року планується побудувати сонячні електростанції сумарною піковою потужністю 1000 МВт.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

SNCF є одним із найбільших у Франції споживачів енергії. Щорічно компанія закуповує 9 ТВт·ч електроенергії для тяги 15 тис. поїздів та забезпечення роботи 3000 станцій та інших споживачів.

Нині SNCF Gares & Connexions – дочірнє підприємство оператора інфраструктури Національного товариства залізниць Франції SNCF Réseau спільно з французькою компанією Tenergie виконують роботи зі встановлення сонячних батарей сумарною піковою потужністю 30 МВт на прилеглих до залізничних станціях територіях.

Зауважується, що вже встановлені сонячні батареї на дахах станційних будівель та навісах над платформами на Північному вокзалі Парижа та станції Нім-Пон-дю-Гар.

Також оператор пасажирських перевезень SNCF Voyageurs підписав 25-річний контракт з компанією Voltalia на постачання електроенергії з вітряної електростанції, яка зараз споруджується в регіоні Нова Аквітанія на південному заході Франції. До 2026 року частка енергії з відновлюваних джерел у загальному обсязі електроенергії, що споживається оператором SNCF Voyageurs на тягу поїздів, повинна збільшитися до 40-50 %.

Читайте також: У Дубаї планується реалізувати найбільший у світі проєкт з розвитку агротуризму – Agri Hub, який покликаний перетворити сільські та пустельні райони емірату на найкращу у світі сільську пам’ятку для відвідувачів

Перед SNCF стоїть завдання до 2030 року скоротити порівняно з 2015 роком викиди парникових газів в експлуатаційній роботі на 30%, а у сфері використання нерухомості — на 50%.

Нагадаємо, у Вінниці підприємство з переробки ягід та фруктів запустило першу чергу дахової сонячної електростанції потужністю 250 кВт.

Зростання вартості електроенергії та ракетні удари рф по енергетичній інфраструктурі України зумовили необхідність розосередження вузлів генерації електроенергії. Тож у фермерському ягідному господарстві “Грасс Авеню” вирішили освоїти новий напрям сільського господарства – агровольтаїку.

Так звані “прозорі” сонячні батареї, створені дослідниками Єврейського університету (Hebrew University), пропускають до рослин лише необхідну кількість світла, а решта перетворюється на електрику, яку можна використовувати з іншою метою.

Французький енергетичний гігант TotalEnergies вивчав вплив сонячних панелей на врожай, щоб розробити сховище агрономічних переваг. Початкові результати свідчать про підвищення врожайності польових культур і зменшення нестачі води, інформує Pv-magazine.

Минулими роками впровадження інновацій у сільське господарство дало змогу коригувати способи обробки культур та інші процеси. Фермерові навіть не потрібно мати досвід, щоб використовувати технології та побачити, як вини змінюють відповідну діяльність, роблять її вигіднішою, ефективнішою, безпечнішою та простішою.

Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.

Американська компанія Vertical Harvest планує розширювати свою концепцію інноваційних вертикальних теплиць у Чикаго.

Тим часом в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...