Український уряд компенсуватиме аграріям 80% коштів за гуманітарне розмінування сільськогосподарських земель.
Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету міністрів.
“Сьогодні затверджуємо порядок використання коштів на компенсацію витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення. Ми розуміємо, що проведення обстеження та розмінування земель виключно власними силами може зайняти десятки років. Ми бачили як це відбувалося в інших країнах по всьому світу”, – сказав Шмигаль.
Читайте також: Україна компенсуватиме аграріям 25% вартості купленої ними сільгосптехніки українського виробництва, — Шмигаль
За його словами, аби максимально прискорити цей процес, уряд запускає ринок гуманітарного розмінування і запрошує сюди недержавних операторів, які працюють на платній основі.
“Своєю чергою держава буде компенсувати аграріям 80% коштів на таку послугу із розмінування, якщо вона закуплена на відкритих торгах. Все прозоро, чесно і головне просто”, – розповів прем’єр.
Як зазначив Шмигаль, ця модель дозволить аграріям якнайшвидше повернутися до роботи, що посилить українську економіку.
Читайте також: Супутникові знімки та дрони прискорять розмінування України
“Це також підвищить безпеку для наших громад та наших людей. І це для нас безумовний пріоритет. Отже, продовжуємо працювати заради перемоги”, – додав він.
Нагадаємо, в Україні до розмінування територій планують залучити штучний інтелект. Мінекономіки розробило цілісну стратегію, яка базується на data-орієнтовному підході.
Український виробник сільгосптехніки спільно з данською компанією виготовлятиме комбайни для розмінування полів.
“Мед мінних полів” – проєкт Міністерства закордонних справ України та Saatchi & Saatchi Ukraine у кооперації з агропромисловою компанією Kernel, який стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель.
Держава сертифікуватиме приватні компанії для розмінування території.
У Мінекономіки планують уніфікувати підходи до визначення цін на послуги з розмінування залежно від складності роботи, яку потрібно буде виконати.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!