Новини / Садівництво     26 липня 2022 17:44

Фермерське господарство зі Львівщини налагодило постачання малини до мережі “СІЛЬПО”

У мережі супермаркетів споживачі можуть зустріти два сорти класичної малини – "Глен Емпл" та "Октавіа".

Малина українських виробників прибуває до супермаркетів “Сільпо” зі Львівської області, де її вирощують на площі 16 гектарів. Про це повідомляє EastFruit.

У мережі супермаркетів споживачі можуть зустріти два сорти класичної малини – “Глен Емпл” та “Октавіа”.

“Спочатку дозріває “Глен Емпл”, сезон для цього сорту розпочався наприкінці червня та триватиме протягом липня. “Октавіа” дозріває дещо пізніше. Її сезон – липень-серпень. Їхні смакові властивості майже не відрізняються”, — зазначили у “Сільпо”.

На врожайність малини впливають два фактори – погодні умови та вологість. У першому важливо, щоби у квітні, коли саме цвіте малина, не було морозів. За потреби фермери можуть організувати підігрів насаджень. Щодо вологи, то для кущів малини облаштували краплинний полив. Але опади також важливі, вони покращують ягоди.

Читайте також: Експорт плодово-ягідної продукції з України зріс на 16%

Крім того, “Сільпо” зазначає, що фермери “Ековіста” мають свої вулики зі джмелями, а місцеві бджолярі привозять у господарство бджіл для запилення ягідних плантацій. У торговельній мережі запевняють, що у супермаркетах можна буде придбати чорну малину від “Ековіста”, і сподіваються на постачання ремонтантної малини восени.

Нагадаємо, минулий тиждень відзначився зростанням активності учасників, загальна кількість розміщених на майданчику EastFruit Trade Platform оголошень збільшилася на 22%. За винятком Туреччини та Ірану, всі країни збільшили товарну пропозицію. Максимальний приріст продажів показали учасники з Казахстану, що дозволило їм піднятися на третю позицію у рейтингу активності. Загалом за тиждень оголошення на торговому майданчику розміщували представники 11 країн. Підсумкова п’ятірка найактивніших країн за кількістю пропозицій за тиждень виглядає так: Україна, Узбекистан, Казахстан, Іран і Туреччина.

Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також