Елеватор Cygnet у Козятині перевели на альтернативні джерела енергії

Минулий рік був нетиповим для елеваторів не лише через воєнні дії в країні, а й через погодні умови, що суттєво вплинули на якість зерна. А чим гірша його якість і більша вологість, тим складніший процес приймання. У Козятині на елеваторі агрохолдингу Cygnet в 2022 році перейшли на альтернативні джерела енергії — встановили сушарки з теплогенераторами, повідомила пресслужба компані.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
У березні 2022 року був розроблений проєкт, проведене будівництво, встановлено чотири теплогенератори і чотири сушарки. Проведені пусконалагоджувальні роботи, збудовані лінії розвантаження пелет і завантаження їх у теплогенератори. Тож соняшник і кукурудзу у цьому сезоні ми сушили на пелетах. Випробовували різні пелети: і дерев’яні, і соняшникові, бо це новий для нас проєкт. Результати оптимістичні, затрати практично окупилися, — зазначив начальник елеватора у селі Козятин Олександр Діденко.
Проблеми з електроенергією були вирішені шляхом встановлення генераторів на обох елеваторах, тож працювали вони безперебійно. Встановлення твердопаливного котла на елеваторі дозволило не лише зекономити на паливі, а й створити нові робочі місця.
Ми прийняли на роботу операторів теплогенераторів, провели навчання працівників, оскільки це дуже гарячий цех, де треба контролювати температуру і бути обережним, — додав Діденко.
Довідка. ГК Cygnet обробляє 29 тис. га землі в центральній частині України — Житомирській і Вінницькій областях.
Нагадаємо, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зауважив, що собівартість виробництва робота підприємств с/г на генераторах зросте не більше, ніж на 5%.
Світовий банк у 2023 році надасть $50 млн для забезпечення українських елеваторів генераторами або котлами, зазначив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський під час пресбрифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
Мінагропрод та Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC) підготували програму підтримки пільгового кредитування для українських аграріїв на загальну суму понад $1 мільярд.
У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.
Компанія Cygnet забезпечила постійну роботу елеваторів. Про це розповів генеральний директор Cygnet Ігор Шилюк, передає agroportal.
Анна Лиса