Новини    09 квітня 2023 17:48

Елеватор Cygnet у Козятині перевели на альтернативні джерела енергії

У березні 2022 року був розроблений проєкт, проведене будівництво, встановлено чотири теплогенератори і чотири сушарки

Минулий рік був нетиповим для елеваторів не лише через воєнні дії в країні, а й через погодні умови, що суттєво вплинули на якість зерна. А чим гірша його якість і більша вологість, тим складніший процес приймання. У Козятині на елеваторі агрохолдингу Cygnet в 2022 році перейшли на альтернативні джерела енергії — встановили сушарки з теплогенераторами, повідомила пресслужба компані.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У березні 2022 року був розроблений проєкт, проведене будівництво, встановлено чотири теплогенератори і чотири сушарки. Проведені пусконалагоджувальні роботи, збудовані лінії розвантаження пелет і завантаження їх у теплогенератори. Тож соняшник і кукурудзу у цьому сезоні ми сушили на пелетах. Випробовували різні пелети: і дерев’яні, і соняшникові, бо це новий для нас проєкт. Результати оптимістичні, затрати практично окупилися, — зазначив начальник елеватора у селі Козятин Олександр Діденко.

Проблеми з електроенергією були вирішені шляхом встановлення генераторів на обох елеваторах, тож працювали вони безперебійно. Встановлення твердопаливного котла на елеваторі дозволило не лише зекономити на паливі, а й створити нові робочі місця.

Ми прийняли на роботу операторів теплогенераторів, провели навчання працівників, оскільки це дуже гарячий цех, де треба контролювати температуру і бути обережним, — додав  Діденко.

Довідка. ГК Cygnet обробляє 29 тис. га землі в центральній частині України — Житомирській і Вінницькій областях.

Нагадаємо, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зауважив, що собівартість виробництва робота підприємств с/г на генераторах зросте не більше, ніж на 5%.

Світовий банк у 2023 році надасть $50 млн для забезпечення українських елеваторів генераторами або котлами, зазначив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський під час пресбрифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Мінагропрод та Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC) підготували програму підтримки пільгового кредитування для українських аграріїв на загальну суму понад $1 мільярд.

У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

Компанія Cygnet забезпечила постійну роботу елеваторів. Про це розповів генеральний директор Cygnet Ігор Шилюк, передає agroportal.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...