НовиниФінанси

Експортери з України зможуть освоїти японський ринок

На Конференції з економічного розвитку та відбудови в Токіо було укладено 56 документів між представниками України та Японії. Ці документи включають угоди між урядами, меморандуми, угоди між бізнесом та місцевими владами, повідомив Тарас Мельничук, представник уряду у Верховній Раді, через  Telegram.

Серед цих документів є угоди про гранти для програм відновлення, а також угоди між Міністерством аграрної політики України та японськими компаніями щодо надання Україні сільськогосподарської техніки та обладнання.

Також була підписана міжурядова конвенція про уникнення подвійного оподаткування, що має велике значення для японського бізнесу, що планує розпочати нові проєкти в Україні.

Український ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» спільно з Японською організацією зовнішньої торгівлі (JETRO) буде працювати над реалізацією проєктів, спрямованих на зміцнення торговельних зв’язків між країнами.

Юлія Свириденко, перша віцепрем’єр-міністрка України та міністрка економіки України, вказала на зацікавленість виробників обох країн у взаємному експорті та підтримці на ринках. Вона зазначила, що спільна робота Офісу з розвитку підприємництва та експорту та JETRO допоможе українським експортерам розширити свою присутність на ринках.

Офіс також планує забезпечити постійний обмін інформацією та передачу контактів українських виробників та IT-компаній через спеціальний цифровий сервіс на порталі “Дія.Бізнес”. Японським компаніям також запропонують скористатися цим сервісом для співпраці з українськими підприємствами.

Під час візиту також були підписані документи у сферах енергетики, телекомунікацій, інфраструктурного будівництва та екології.

Крім того, раніше стало відомо, що Японія підтримає розвиток українського агросектору. Повідомляється, що японські партнери визначили сім пріоритетних сфер, включаючи покращення гуманітарної ситуації та розвиток сільського господарства, і мають на меті підписати понад 20 документів про співпрацю, включаючи виділення 10 млрд ієн у створення системи дистанційної медицини.

Позаяк існує занепокоєння щодо нестачі води на сільськогосподарських угіддях через підрив російськими окупантами Каховської ГЕС, японські стартапи в галузі біотехнологій розглядають можливість місцевого виробництва матеріалів із високим ступенем водопоглинання, які називаються полімерами, виготовленими з фруктових шкірок.

Близько 300 осіб мають взяти участь у японсько-українській конференції, включаючи урядовців обох країн, а також представників приватних компаній. Уряд Японії зосередився на трьох напрямках: підтримці екстреного відновлення, економічному відновленні/промисловому розвитку та базовому покращенні навколишнього середовища.

Японія має намір допомогти розвитку галузей сільського господарства та тваринництва в Україні, та створенню продуктів з використанням біотехнологій.

Нагадаємо, Японія планує передати Україні технології виробництва біопалива, що створить нову масштабну галузь у країні, яка потребує відновлення через військову агресію зі сторони рф. Згідно з повідомленням, у Токіо розраховують, що технології біопалива створять нову галузь промисловості в Україні – сільськогосподарській країні, багатій на ресурси, що можуть бути використані як паливо. Крім того, біопаливо, яке виробляється з сільськогосподарських культур та відходів тваринництва, може бути використане для виробництва електроенергії.

Держенергоефективності разом із найбільшою енергетичною спільнотою Energy Club об’єднали фахівців України та різних країн ЄС на міжнародній дискусії щодо найбільш ефективних шляхів впровадження ринку біометану. Розвиток виробництва біометану набуває все більшої пріоритетності як для України, так і для ЄС в умовах глобальної енергетичної кризи, спричиненої енергетичним терором росії.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Японська компанія PorMedTec заявила, що вперше вивела трьох генномодифікованих поросят, органи яких будуть придатні для трансплантації людині. Вони перенесли їхні ядра в яйцеклітини, створивши генетично модифіковані ембріони. Потім їх імплантували в матку сурогатної матері-свині, щоб отримати клонованих поросят.

Маргарита Юзяк

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку