Новини / Трейдинг     02 лютого 2023 09:09

Експорт українського продовольства зерновим коридором продовжує падати – експерти


Українські експортери за 26-й тиждень роботи зернового коридору (23-29 січня) відправили з морських портів Одещини 608 тис. т агропромислової продукції, що на 32% менше відвантажень цим каналом тиждень тому.

Про це говориться у повідомленні асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”.

“Кількість кораблів, котрі були завантажені за цей тиждень, склала 16 одиниць, що на 3 судна менше, ніж тиждень тому. Таким чином, середньодобове завантаження на 26-му тижні роботи зернового коридору становило 2,3 судна, що значно менше можливостей портів Одеської області”, — підкреслюють експерти.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

В УКАБ зазначили, що попри низькі темпи експорту цим каналом, вкрай необхідне продовження роботи зернового коридору, оскільки це найдешевший, а для деяких наших партнерів — найкоротший шлях. Вартість логістики все ще залишається однією з ключових проблем українських аграріїв.

Найбільші обсяги експорту протягом 26-го тижня роботи зернового коридору становили:

  • кукурудза — 55% експорту за цей період;
  • пшениця — 36%;
  • ячмінь — 5%.

Українська продукція попрямувала до країн Азії (Ізраїль, Китай, Саудівська Аравія та інші), Європи (Італія, Нідерланди, Іспанія) та Африки (Кенія, Лівія).

Всього з початку роботи зернового коридору з 1 серпня 2022 року по 29 січня 2023 року вдалося експортувати 18,9 млн т продукції АПК.

Нагадаємо, за 25-ий тиждень роботи “зернового коридору” з 16 по 22 січня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 894 тис. т агропромислової продукції, що на 82% більше відвантажень даним каналом тиждень тому. При цьому кількість кораблів, що були завантажені за цей тиждень, була така сама – 19 одиниць.

За 24-ий тиждень роботи зернового коридору (9-15 січня) відправили з морських портів 491 тис. т агропромислової продукції, що на 20% менше відвантажень тижнем раніше.

За 23-ий тиждень роботи зернового коридору з 2 по 8 січня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 611 тис. т агропромислової продукції, що на 35% менше відвантажень даним каналом тиждень тому. При цьому кількість кораблів, що були завантажені за цей тиждень, становила 16, що на 9 одиниць менше попереднього тижня.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також