Новини / Аналітика / Трейдинг     26 січня 2023 10:11

Суттєве пожвавлення: експорт “зерновим коридором” збільшився на 82%


За 25-ий тиждень роботи “зернового коридору” з 16 по 22 січня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 894 тис. т агропромислової продукції, що на 82% більше відвантажень даним каналом тиждень тому. При цьому кількість кораблів, що були завантажені за цей тиждень, була така сама – 19 одиниць.

Про це повідомляють аналітики УКАБ.

Збільшення обсягів експорту при однаковій кількості суден вдалося досягти шляхом надання пріоритету великотоннажним суднам. Таке рішення було прийнято через цілеспрямований саботаж російською стороною інспекцій суден у Босфорі, що призводить до стабільно великої черги з понад 100 суден. Тому, щоб збільшити обсяги експорту, надають перевагу саме великим суднам.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Найбільші обсяги експорту протягом 25-го тижня роботи “зернового коридору” становили:

  • кукурудза (47% експорту за цей період);
  • пшениця (32%);
  • ріпак (10%).

Читайте також: УКАБ роз`яснив нововведення, передбачені законом про повернення виручки при експорті зерна

Українська продукція попрямувала в країни Азії (Китай, Туреччина, Індія), Європи (Іспанія, Німеччина, Бельгія) та Африки (Ефіопія, Лівія).

Всього з початку роботи “зернового коридору” з 1 серпня 2022 року по 22 січня 2023 року вдалося експортувати 18,3 млн т продукції АПК нашим іноземним партнерам.

Нагадаємо, що показники цього тижня демонструють істотне пожвавлення експорту. Як відомо, українські експортери за 24-ий тиждень роботи зернового коридору (9-15 січня) відправили з морських портів 491 тис. т агропромислової продукції, що на 20% менше відвантажень тижнем раніше.

За 23-ий тиждень роботи зернового коридору з 2 по 8 січня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 611 тис. т агропромислової продукції, що на 35% менше відвантажень даним каналом тиждень тому. При цьому кількість кораблів, що були завантажені за цей тиждень, становила 16, що на 9 одиниць менше попереднього тижня.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також