Новини / Трейдинг     12 січня 2023 10:10

Від початку нового року експорт зерновим коридором зменшився на 35%


За 23-ий тиждень роботи зернового коридору з 2 по 8 січня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 611 тис. т агропромислової продукції, що на 35% менше відвантажень даним каналом тиждень тому. При цьому кількість кораблів, що були завантажені за цей тиждень, становила 16, що на 9 одиниць менше попереднього тижня.

Про це повідомили аналітики УКАБ.

“Відвантаження даним каналом могли би бути значно більші, однак російська сторона продовжує штучно гальмувати інспекцію суден, що призводить до такого результату. Близько 100 суден вже традиційно очікує на проходження інспекцій”, – зауважили фахівці.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Найбільші обсяги експорту протягом 23-го тижня роботи становили:

  • кукурудза (60% експорту за цей період);
  • пшениця (20%);
  • макуха соняшникова (9%).

Українська продукція попрямувала в країни Азії (Китай, Бангладеш, Шрі-Ланка та інші), Європи (Італія, Іспанія та Великобританія) та Африки (Єгипет).

Всього з початку роботи зернового коридору з 1 серпня 2022 року по 8 січня 2023 року вдалося експортувати 16,9 млн т продукції АПК нашим іноземним партнерам.

Нагадаємо, що 30 жовтня РФ заявила про вихід із зернової угоди нібито через те, що Україна обстріляла кораблі Чорноморського флоту країни-агресорки. Попри це, Україна, Туреччина та ООН продовжили рух суден у межах зернового коридору.

2 листопада Росія повернулася до зернової угоди.

Водночас Чорноморська зернова ініціатива працює не на повну потужність через російських інспекторів, котрі перевіряють зерновози у “коридорі”.

Україна розглядає можливість надати пріоритет більшим суднам для проходження зерновим коридором з метою збільшення обсягів експорту, оскільки інспекції сповільнюють темпи.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також