Новини / Аналітика     13 вересня 2023 14:21

Експорт агропродукції з України спонукав зниження світових цін на 23%

Аграрний сектор до війни становив 40% українського експорту та залишається життєво важливим для економіки держави

Успішний експорт української агропродукції у межах зернової угоди допоміг знизити світові ціни на продовольство на 23% та зміцнив продовольчу безпеку, повідомили у пресслужбі Міноборони Великої Британії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зауважується, що вихід рф із зернової угоди призвів до скорочення експорту з України, що, як зазначають у британській розвідці, є явною спробою викликати деградацію української економіки і її здатності забезпечувати свої військові потреби.

Аграрний сектор до війни становив 40% українського експорту та залишається життєво важливим для економіки держави. Загалом експорт продуктів з України 2021 року становив $28 млрд.

Під час цієї ініціативи на світовий ринок надійшло понад 32 мільйони тонн продуктів харчування, а індекс цін на продовольство впав на 23% порівняно з піком у березні 2022 року. Країни, що розвиваються, особливо виграли від зниження цін, а також від прямого імпорту зерна з України. Україна досягла успіху, використовуючи альтернативні методи експорту зерна, такі як річковий, залізничний та автомобільний транспорт; проте малоймовірно, що це відповідатиме пропускній спроможності чорноморських експортних маршрутів, — мовиться у повідомленні.

Нагадаємо, світовий імпорт продовольства у 2023 році сягне $1,98 трлн, що на 1,5% перевищить рекордний показник 2022 року.

Згідно з даними Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО), у липні світові ціни на продовольчі товари зросли на 1,3% порівняно з червнем, але все ще були на 11,8% нижче рівня липня 2022 року.

У 2023 році світове виробництво зернових збільшиться на 1% і сягне 2813 млн т, поінформували у Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (ФАО).

Глобальний попит на пшеницю може зрости на 11% протягом наступного десятиліття. Про це зазначили у прогнозі Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) Agricultural Outlook 2022-203.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також