Новини / Рослинництво     27 січня 2023 12:23

Експерти визначили найдоходніші культури 2023 року


У наступному сезоні найтоповішими культурами стануть ріпак, соняшник та пшениця.

До такої думки схиляються експерти ринку, пише Elevatorist.com.

“Ріпак — це перші гроші у господарстві. Культура достатньо складна. Не всі її можуть та вміють вирощувати. Не скрізь є умови, що дозволяють її вирощувати. Вона високомаржинальна, в умовах війни ринок не змінився, ЄС так і залишився. Тому ріпак. До речі, в цілому по країні посівні площі культури зменшилися, ми навіть не засіяли 1 млн га”, — каже менеджерка з розвитку бізнесу брокерської компанії Maxigrain Олена Нероба.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Крім ріпака, на думку Олени, маржинальними будуть ще соняшник та якісна пшениця. Хоча з пшеницею вже все не так просто — ця культура вже потребує більшого вкладення коштів. Але ринок пшениці завжди має ліквідність, тож ситуація з цінами та попитом на ньому більш-менш прогнозована та стабільна.

Операційний директор ГК G.R. Agro Артем Ремпен додає, що до літа успішною буде торгівля олійною групою — соняшником та соєю, сою також із задоволенням купують у Європі. На думку Артема, олійна група і зараз, і в новому сезоні є і буде самою прибутковою як для виробника, так і для трейдерів.

А в M-Grain уточнюють, що для кожного окремого трейдера класифікація “маржинальна – не маржинальна” культура залежить від того, як веде бізнес той чи інший трейдер. В їхній кампанії ставки роблять саме на зернову групу, і робота з нею є пріоритетом.

Нагадаємо, за підсумками 2021 року чистий прибуток підприємств сільського, лісового та рибного господарства склав 238,8 млрд грн, у 2,9 раза перевищивши показник 2020 року у 81,1 млрд грн.

За попередніми прогнозами від The Food and Agriculture Organization (ФАО), валове виробництво зернових у світі у 2022 році продовжить зростання четвертий рік поспіль і може досягти 790 млн т.

Оцінка ФАО щодо світових запасів зернових на кінець сезону у 2022 р. становить 856 млн т, що на 2,8% вище початкового рівня. Це обумовлено збільшенням запасів кукурудзи, зокрема через призупинення експорту з України.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також