Новини    05 квітня 2022 17:09

У 2022 році у світі очікується рекордний врожай зернових — ФАО

Урожай пшениці в Україні оцінюють вище середнього за останні 5 років.

За попередніми прогнозами від The Food and Agriculture Organization (ФАО), валове виробництво зернових у світі у 2022 році продовжить зростання четвертий рік поспіль і може досягти 790 млн т. Основна частина збільшення припадає на збільшення виробництва кукурудзи в Європейському Союзі (ЄС) та Індії, що більш ніж компенсує очікуване низьке виробництво грубого зерна в Судані. Прогноз глобального використання зернових у 2021/22 році було знижено до 2 802 мільйонів тонн, що на 3,5 мільйона тонн менше, ніж у попередньому звіті, і на 1,5 відсотка (41 мільйон тонн) вище рівня 2020/21Про це йдеться у новому звіті ФАО.

Найбільший приріст очікується у країн Північної Америки. У Канаді та США, завдяки збільшенню площ посіві в умовах зростання цін та очікуванні збільшення урожайності, прогнозується зростання обсягів виробництва у 2022 році до найвищого рівня за останні п’ять років. В Європі результати будуть неоднозначними.

В рф ФАО прогнозує  урожай на рівні 82 млн т.

Натомість скорочення посівних площ під пшеницю в Україні може привести до скорочення обсягів її виробництва цьогоріч. Проте урожай оцінюють вище середнього за останні 5 років.  Водночас у прогнозі фахівцями ФАО не враховувались наслідки війни.

У Європейському союзі, де передбачається збереження посівних площ на рівні минулого року, очікується незначне зниження виробництва до 133 млн т.

В Азії очікується незначне збільшення виробництва в Індії та Пакистані в результаті збереження великих посівних площ. В Китаї посіви пшениці знаходяться в задовільному стані, і очікується, що у 2022 р. виробництво перевищить середні показники останніх п’яти років.

Згідно з прогнозами ФАО, очікується, що обсяг валового виробництва пшениці в Казахстані дещо перевищить середні показники. У Північній Африці засушливі умови на значних територіях негативно відбились на стані посівів у Марокко, в західних районах Алжиру та в центрі Туніса, що може вплинути на майбутній врожай.

Нагадаємо,

у березні 2022 року експорт українських товарів скоротився вдвічі, імпорт – більш ніж втричі. Особливо постраждав вивіз металів та сільськогосподарської продукції, водночас обсяг експорту низки товарів з глибоким переробленням практично не змінився у порівнянні з довоєнним часом.

Раніше Landlord повідомляв, що війна в Україні призведе до масштабної продовольчої кризи – ООН.

Також стало відомо, що Європейська комісія запропонувала встановити спеціальні торгові маршрути між Польщею та Україною. Товари повинні переміщатися якомога легше в обох напрямках, щоб зменшити вплив війни на ланцюжок поставок сільськогосподарської продукції.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...