Новини / Аналітика     09 травня 2022 21:09

Через війну в Україні збільшаться світові запаси зерна – ФАО

Прогнозується, що світове споживання зернових у період 2021/22 рр. зросте на 0,9% проти попереднього року.

За підсумками 2021/22 МР рівень світової торгівлі зерновими культурами зменшиться на 1,2% проти попереднього сезону. Відповідний прогноз надали аналітики Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Так, зниження відбудеться шляхом зменшення продажу кукурудзи та фуражу. Водночас обсяги торгівлі рисом зростуть на 3,8%, а пшеницею — на 1%.

Прогнозується, що світове споживання зернових у період 2021/22 рр. зросте на 0,9% проти попереднього року.

Оцінка ФАО щодо світових запасів зернових на кінець сезону у 2022 р. становить 856 млн т, що на 2,8% вище початкового рівня. Це обумовлено збільшенням запасів кукурудзи, зокрема через призупинення експорту з України.

Водночас ФАО все ще прогнозує зростання світового виробництва пшениці у 2022 р. – до 782 млн т, що містить очікуване 20% скорочення площі збирання врожаю в Україні, а також зниження виробництва через посуху в Марокко.

Також погодні умови, ймовірно, призведуть до зниження виробництва кукурудзи в Аргентині та Південній Африці. Крім того, посівні площі кукурудзи в США, ймовірно, зменшаться на 4% через збільшення витрат на добрива та інші ресурси.

Нагадаємо, міністерка з питань економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенья Шульце заявила, що посуха, пандемія коронавірусу та російська війна в Україні можуть викликати у світі “найсильніший з часів Другої світової війни” голод.

Якщо українські чорноморські порти не будуть розблоковані найближчим часом, у липні на світовому продовольчому ринку почнеться справжня паніка.

Нині найбільша проблема сільгоспвиробників – неможливість вивезення збіжжя. Оскільки зерно не відвантажується, немає фінансових надходжень, тож аграрії опинилися в ситуації недостатнього фінансування.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також