Новини / Кейси     09 вересня 2019 13:41

Економічна стратегія господарства Берестівець: чотири ключових принципи

Господарство «Берестівець» на Черкащині було засноване ще в 1934-му. Упродовж останніх 25 років його очолює Василь Чекаленко, який за чверть століття зумів не тільки вибудувати успішне підприємство, а й зробив величезний внесок у рідне село, перетворивши його на маленьку Швейцарію.

Landlord реалізує проєкт «Село його мрії» та представляє досвід господарства «Берестівець», яке, досягаючи високих показників ефективності, активно інвестує в розвиток та благоустрій своєї місцевості.

Історія розвитку

Діяльність у господарстві «Берестівець» Василь Чекаленко розпочав у 1984 році з посади механіка з ремонту, далі став головним інженером, а згодом і головою господарства. Пан Василь зізнається, що до праці на землі його тягнуло із самого дитинства.

Читайте: Правила успіху Олега Крижовачука

Голова господарства розповів, що в керівній роботі багато чому навчився у свого попередника — Павла Слоня. Окрім наочних прикладів, як ефективно керувати господарством, він прищепив пану Василю любов до керівної роботи, а також до рідного села.

«Ми їздили до європейських сіл, дивилися, як там все облаштовано, і я вирішив, що моє село має бути таким. Тож ми активно інвестуємо у його розвиток та благоустрій», — говорить господар.

Економічна стратегія господарства «Берестівець» базується на чотирьох ключових принципах, які стосуються вибору культур, техніки, партнерів, а також відкритості до експериментів.

Принцип вибору культур

Наразі земельний банк господарства становить 2100 га. Тут вирощують чотири основні культури: ріпак, пшеницю, соняшник та кукурудзу.

«Ми вирішили зупинитися на цих культурах, тому що інші зараз менш конкурентоспроможні на українському ринку. Якщо взяти горох, то, зібравши навіть 4 т/га, маємо максимум 25 000 грн/га. Якщо врахувати витрати на вирощування — це нічого», — говорить Василь Чекаленко. Натомість із продажу кукурудзи в господарстві отримали 60 000 грн/га.

Раніше тут займалися вирощуванням цукрового буряка, гороху, сої, ячменю. Але економічна доцільність наразі диктує інші умови.

Вибір техніки

«Берестівець» має сучасний парк техніки: чотири комбайни, чотири трактори іноземного виробництва та шість тракторів МТЗ. Окрім цього, є імпортні сівалки та плуги. А ще мають чотири єврозерновози, адже, як розповідає голова господарства, з місця нічого не продають, а вивозять одразу до Одеси в порт.

Вибір партнерів

У господарстві обрали для себе стратегію працювати з одним надійним партнером. Так, 10 років тому «Берестівець» почав співпрацю з компанією «Ерідон».

Відкритість до експериментів

Щороку в господарстві обирають кілька нових гібридів і закладають демоділянку, аби подивитися, як вони покажуть себе в їхніх умовах. На базі господарства «Берестівець» організований демонстраційно-випробувальний центр для 17 сортів озимої пшениці від компанії «Ерідон».

Відзначимо, що в проєкті «Село його мрії» представлено кейс господарства «Берестівець», якому вдалося не лише досягти високих показників ефективності, а й розвинути соціальну сферу у своїй місцевості.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також