Попит внутрішнього ринку на м’ясо індички становить 90-100 тис. тонн на рік. Коли вітчизняне виробництво дає лише 30 тис тонн цього продукту. Про це йдеться в дослідженні Pro-Consulting.
За даними матеріалу, підвищення купівельної спроможності населення та відновлювання української економіки знов зробив виробництво м’яса індички рентабельним. Фахівці компанії, кажуть, що господарство на 16,2 тис голів птиці може давати 11,9 відсотків чистого доходу. Це близько 12 центів прибутку з кожного євро, що надійшло від продажу цього м’яса. Це дозволить повністю окупити інвестовані кошти, з урахуванням дисконту, менше ніж за 3,5 року.
«Для ферми необхідно придбати одне з вже існуючих агропідприємств, можливо з числа непрацюючих, та переобладнати його під свої потреби. Для проведення ремонтно-будівельних та налагоджувальних робіт планується укласти договори зі спеціалізованими компаніями і виробниками відповідного обладнання. Добових індичат для вирощування планується закуповувати у Польщі, а корми будуть купуватися оптом у місцевих виробників», – йдеться у повідомленні.
Аналітики компанії стверджують, що зараз вихід на ринок продажу м’яса індички своєчасна, що дозволить впевнено зайняти позиції в цій ніші.
«Виробництву індичого м’яса в Україні приділяється поки не так багато уваги, як курячого. Тим часом, інтерес до індичатині зростає як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках. В країнах Євросоюзу давно оцінили високі споживчі властивості даного м’яса. Там воно розглядається як дієтичний замінник яловичини і служить сировиною для виробництва близько 150 видів ковбас. Україна в цій галузі поки відстає», – кажуть фахівці.
Та додали що після 1991 року інтерес до розведення індиків у населення став падати, через зміни економічної ситуації. Розтання поголів’я почалось з початку 2000 року, в більшості за рахунок зростання виробництва промисловим способом. Вже в 2011 році поголів’я зросло в 42 рази та склало 391,9 тис голів. За період 2013-2016 року, через економічний спад агропідприємства довелося збільшити забій птиці, а це призвело до зниження поголів’я. Наразі, лідерами по розведенню індичок є Чернівецька, Київська, Сумська, Івано-Франківська та Дніпропетровська області.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!