Новини    26 липня 2023 19:23

Досягнення науковців Сумщини зменшують собівартість посівів і збільшують прибутки – Висоцький

Сумська область відіграє важливу роль у розвитку українського агросектору, де фермери засівають поля селекційними сортами зернових, розробленими Інститутом сільського господарств

На Сумщині відбувся День поля “Формування врожаю ранніх зернових культур в умовах Північно-Східного регіону України та особливості його збирання у 2023 році”, ініційований Інститутом сільського господарства Північного Сходу НААН.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Участь у заходах взяли перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, голова Сумської обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації Володимир Артюх, керівники науково-дослідних установ, фермери.

Під час заходів учасники ознайомилися з науковими досягненнями та розробками вчених Інституту сільського господарства, оглянули демонстраційний посів озимих зернових колосових культур селекції науково-дослідних установ Національної академії аграрних наук України та технологічні посіви з агроекологічного випробування сортів та гібридів пізніх сільськогосподарських культур.

Наше завдання – підвищити конкуренцію української сільськогосподарської продукції в секторі переробки і  переробляти 50% врожаю, – зазначив Висоцький.

Щоб досягти цієї мети, зауважив перший заступник міністра, потрібна тісна співпраця і діалог державного сектору з бізнесом і нові наукові розробки. Він наголосив, що Сумська область відіграє важливу роль у розвитку українського агросектору, де фермери засівають поля селекційними сортами зернових, розробленими Інститутом сільського господарств.

Зокрема, 70% площі в області засіяно селекційним насінням гречки.  Ці передові наукові досягнення, наголосив Висоцький, допомагають фермеру зменшити собівартість посівів і збільшити  прибутковість.

Нагадаємо, аграрії Рівненщини завершують збирання озимого ячменю. Нині обмолочено близько 4,5 тис. га, що становить 98% посіяних площ, повідомив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

На Миколаївщині ТОВ “СП “ПАЕК” розпочало збиральну кампанію 2023 року.

На Вінниччині агрофірма “Ольгопіль” узялася до збору нового врожаю. Стартували жнива зі збору озимого ячменю, під який господарство заклало площу до 140 га.

15 червня на Одещині фермер, який працює в селі Муравлівка Саф’янівської сільської громади в Ізмаїльському районі, розпочав збирати озимий ячмінь.

Збір цьогорічних зернових у ГК “Прометей” розпочали з озимого ячменю. Площі з цією культурою розташовані переважно в Баштанському районі Миколаївської області.

У Дніпропетровській області також почалися жнива. Зокрема, до збору врожаю приступили аграрії Кам’янського, Криворізького та Нікопольського районів.

У Чернівецькій області ТОВ “Мрія Фармінг Буковина” першим розпочало жнива ранніх сільськогосподарських культур.

Деякі господарники Волинської області розпочали збір озимого ячменю, загальна площа посіву якого в області становить 7,7 тис. га.

Агрокомпанія “Кищенці” на Черкащині, вперше в Україні розпочала збір ранніх зернових серійним колісним системним трактором NEXAT, який оснащений системою NexCo.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...