Новини / Техніка     14 липня 2023 14:06

Агрокомпанія “Кищенці”  розпочала жнива трактором  NEXAT


Агрокомпанія “Кищенці” на Черкащині, вперше в Україні розпочала збір ранніх зернових серійним колісним системним трактором NEXAT, який оснащений системою NexCo.

Про це в коментарі Traktorist.ua повідомив директор українського представництва компанії “Нексат Україна” Юрій Мрук.

За його словами, агропідприємство почало жнива в середині минулого тижня зі збирання озимого ячменя. Висока вологість культури не дозволяла зайти в поля.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Це перша продана машина, яка вперше вийшла на збирання врожаю в Україні. В Європі та Америці такі машини розпочали роботу трішки раніше. Врожайність тут (на полях агрокомпанії “Кищенці”) просто “скажена” й місцями, де було більше вологи, доходить до 10 т/га”, — каже Мрук.

Під час збирання системний трактор NEXAT оснащений 15-метровою жаткою MacDon та рухається зі швидкістю 6 км/год при середній урожайності 80 ц/га. Втрати становлять 0,6%. Продуктивність — 8 га/год. Розхід пального — близько 14 л/га.

“У нас завантаженість системного трактора під час збирання показує 50% — тобто є місце куди ще «пхати». Ми пробували швидше їхати, але за рахунок того, що солома волога — збільшуються втрати. Виходить, що коли солома вогка, то ротор не може витрусити повністю зерно. Я думаю, що якби вона (солома, — прим. ред.) була сухою, то ми могли б їхати не менше 8 км/год”, — додає Юрій Мрук.

Після збирання ячменю “Кищенці” планують збирати системним трактором NEXAT пшеницю, ріпак, сою, соняшник, а на завершення сезону — кукурудзу.

Читайте також: Як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності

Нагадаємо, перший серійний системний трактор NEXAT на колесах в Україну доставили в квітні 2023 року. Це перша серійна машина на колесах, яка є в Україні і придбало її агропідприємство “Кищенці”. Ця машина має технічні параметри точно такі, як і гусеничні системні трактори — все беззмінно, але вона на колесах. Системний трактор заїхав в Україну з бункером, до якого приєднуються сівалки й всі інші агрегати. Без бункера системний трактор NEXAT не зможе працювати на полі під час сівби.

Агрокомпанія “Кищенці” з Черкаської області вперше в Україні посіяла кукурудзу серійним колісним системним трактором NEXAT.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також