Новини / Аналітика     23 листопада 2022 16:47

Дощі Ла-Нінья можуть призвести до обмеження врожаю кукурудзи в ПАР

Однак сезон посіву ще дуже ранній, і прогнози можуть змінитися найближчими тижнями

За даними Gro’s Food Security Tracker for Africa, у 2023 році виробництво кукурудзи в Південній Африці знизиться на 3 % у порівнянні з минулим роком, хоча в цілому виробництво перевищить середній показник за 10 років, передає farmersreviewafrica.

Однак сезон посіву ще дуже ранній, і прогнози можуть змінитися найближчими тижнями.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Gro’s Food Security Tracker для Африки – це перший у своєму роді інтерактивний інструмент, який показує дані в реальному часі та прогнози щодо пропозиції, попиту та цін на основні сільськогосподарські культури для 49 африканських країн.

У Південній Африці вирощують як жовту кукурудзу, яка використовується в основному на корм тваринам, так і білу, яка є основним харчовим продуктом. Велика частина жовтої кукурудзи з Південної Африки експортується до Японії, Тайваню, В’єтнаму та Південної Кореї.

Оскільки Південна Африка є найбільшим виробником кукурудзи в Африці та одним із основних виробників та експортерів зерна на континенті, сусідні країни на півдні Африки, включаючи Зімбабве, Ботсвану та Мозамбік, часто покладаються на її білу кукурудзу, щоб прогодувати своїх людей.

Довідка. Ель-Ніньйо та Ла-Нінья — характерні для екваторіальної зони Тихого океану протилежні екстремальні значення температури води й атмосферного тиску, що тривають близько шести місяців. Феномен Ель-Ніньйо полягає в різкому підвищенні температури (на 5-9 °C) поверхневого шару води на сході Тихого океану (у тропічній і центральній частинах) на площі близько 10 мільйонів км². Ла-Нінья — протилежність Ель-Ніньйо, виявляється як зниження поверхневої температури води нижче кліматичної норми на сході тропічної зони Тихого океану. Разом вони утворюють так зване Південне коливання.

Нагадаємо,цього тижня світові продовольчі ринки потерпали від невизначеності майбутнього зернової угоди. До чого додалися типові для сезону тенденції стабілізації цін і попиту на зерно.

Минулого тижня основні світові гравці ринку кукурудзи суттєво зменшили імпорт через високі ціни. Відчувалося насичення ринків за всіма напрямками.

Збір пізнього урожаю в Україні та Європі триває, тож прогнозовано на ринок вийшли великі обсяги кукурудзи та соняшнику. В Україні відзначають сповільнення портової логістики Одеси, Південного та Чорноморська, що створює шалені черги перед портами автомобільного та залізничного транспорту.

Водночас з початку вересня в Україні спостерігається поступове зростання закупівельних цін на соєві боби. Більшість переробників в порівнянні з показниками на кінець серпня підвищили закупівельні ціни на ГМ соєві боби на 1000-1500 грн/т і станом на 5 жовтня фіксували їх переважно в діапазоні 12000-14500 грн/т СРТ.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також