Новини / Аналітика     25 вересня 2022 17:49

До зими в Україні подорожчають яйця та “молочка”

Нині у порівнянні з першими чотирма місяцями повномасштабного вторгнення рф вартість зростає вдвічі-втричі менше

В Україні продовжують зростати ціни на найпопулярніші продукти. Слідом за тепличними огірками та помідорами, подорожчати мають яйця та молочні продукти. Про це повідомив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, повідомляє “Апостроф“.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нині у порівнянні з першими чотирма місяцями повномасштабного вторгнення рф вартість зростає вдвічі-втричі менше. Експерт розповів про те, що в серпні та на початку осені ціна на яйця знизилася, але далі вона збільшуватиметься. До кінця 2022 року та наприкінці зими очікується ціна у 50 гривень за десять яєць. Водночас за кілограм картоплі доведеться віддавати до 30 гривень.

Читайте також: Цього сезону в Україні очікується дефіцит тепличної продукції

В Україні також підніметься у вартості молочка, яка стане дорожчою, ніж у Європі. Дорошенко зазначив, що дефіциту сирів у країні не буде, їх вирішуватимуть за допомогою експорту з Європи.

Нагадаємо, експорт харчових яєць з початку року склав 228 млн штук, що на 42% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Згідно з даними експертно-аналітичної служби Спілки молочних підприємств України, наприкінці літа логістика експорту молочних продуктів в цілому налагодилася.

В нинішній ситуації експортноорієнтованими продуктами залишається сухе молоко, молочна сироватка, казеїн та вершкове масло.

Ціни на молоко зростають по всьому світу, оскільки війна в Україні загрожує постачанням кормів і добрив для корів.

Кількість пропозицій, розміщених на платформі продовольчої безпеки, вже перевищує тисячу. Серед основних продуктів – крупи, сиро-молочна продукція, соняшникова олія тощо.

Попри ускладнену логістику, в травні загальний експорт молока і згущених вершків склав 1,87 тис. тонн, що на 44% більше ніж у квітні.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також