Новини / Політика     30 квітня 2022 14:53

Денис Шмигаль обіцяє протягом тижня ліквідувати дефіцит пального в Україні

З 26 квітня більшість мереж АЗС обмежили продаж 10-ма літрами одному покупцю, а на заправках вишукуються черги на 2-3 години

Протягом тижня питання дефіциту пального на АЗС має вирішитися. З такою заявою виступив на своєму офіційному каналі Telegram прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, коментуючи результати засідання уряду 29 квітня.

«Останнім часом спостерігається проблема з пальним на автозаправних станціях. Основна причина дефіциту — знищення ворогом частини інфраструктури, в тому числі зупинка Кременчуцького нафтопереробного заводу. Сьогодні Уряд прийняв зміни до державного регулювання цін на нафтопродукти, які дозволять протягом 7 днів вирішити питання дефіциту пального на АЗС», – написал прем’єр-міністр.

За його словами, міністерство економіки та міністерство енергетики проводять постійні консультації з паливними компаніями, аби розв’язати цю проблему.

Як коментують у міністерстві економіки, наразі оператори паливного ринку вже мають законтрактовані обсяги на території Західної Європи. І зараз вирішується питання їхнього завезення на територію України. Ця ситуація призведе до незначного подорожчання нафтопродуктів – це пов’язано насамперед з більшою ціною логістики через складні маршрути та використання кількох видів транспорту.

Читайте такожЄврокомісія пропонує на рік призупинити ввізні мита на увесь український експорт

За словами директора Консалтингової групи А-95 Сергія Куюна, до жорсткого дефіциту пального призвели декілька факторів.

Перший – зупинка Кременчуцького нафтопереробного заводу, на ресурсах якого ринок «протягнув» березень та половину квітня (тут можна додати ракетні обстріли низки українських нафтобаз).

Другий – проблеми із логістикою в Європі для доставки пального в Україну. Не вистачає цистерн, а для бензовозів є багато проблем різного характеру, у тому числі й нестача самих бензовозів.

Третій – збереження державного регулювання роздрібних цін на пальне. Оптові ціни стали вищими за роздрібні, а багато імпортних ресурсів, що особливо везуть автотранспортом, також дуже дорогі.

Нагадаємо, що Україна денонсує угоду про уникнення подвійного оподаткування з росією.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також