Новини / Аналітика     15 лютого 2023 18:19

Дефіцитним товаром в Україні може стати вощина

У довоєнні часи щонайменше половини бджолиного воску, що виробляється в Україні, спрямовувалося на потреби бджільництва, а саме — для виготовлення вощини

Навесні 2023 року українські пасічники можуть відчути дефіцит вощини. Причина — збільшення попиту на бджолиний віск, що спостерігається ще з літа минулого року, повідомляє SEEDS.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

За даними фахівців ТМ “Знатний Мед”, деякі виробники вощини вже відчули нестачу воску, відповідно, і пасічники можуть зіштовхнутися із нестачею вощини. Це може істотно вплинути і на ціну даної продукції — у 2023 році можна очікувати зростання вартості вощини на 50% і більше. Проблему пов’язують з масовою потребою у свічках під час відключень електроенергії, а також для виготовлення “окопних” свічок.

Водночас натурального воску досі потребує фармацевтика, косметологія, косметична галузь. Також його активно використовують і у народній медицині.

Все це створює дефіцит воску всередині країни, з урахуванням зниження рівня його виробництва у 2022 році через війну. Не всі бджолярі могли ефективно організувати роботу пасіки по відбудові бджолами нових рамок, відбору старих сот для перетопки воску і здачі його заготівельникам.

У довоєнні часи щонайменше половини бджолиного воску, що виробляється в Україні, спрямовувалося на потреби бджільництва, а саме — для виготовлення вощини.

Нагадаємо, майже 90% пасічників України свій мед продають за кордон, звісно, не напряму, а через експортера. Він і формує ціну, і ніякого державного контролюючого органу немає.

MeliBio співпрацює з Narayan Foods для запуску своїх продуктів у європейських магазинах. Завдяки партнерству на полицях магазинів під брендом Better Foodie Narayan Foods компанія MeliBio представить лінійку рослинних медових продуктів, виготовлених без використання бджіл.

Війна та падіння економіки вплинули абсолютно на всі галузі виробництва, і бджільництво не є виключенням. Галузь зазнала великих збитків, а для відновлення втрачених пасік потрібні великі кошти.

Попри збитки, завдані галузі бджільництва через військову агресію РФ, у 2022 р. в Україні зібрано хороший медовий врожай. Щодо експорту меду, то його обсяги уже суттєво зменшилися, але все одно продукція українських пасічників продається за кордон й під час війни.

Українські пасічники взяли участь у 47-му світовому Конгресі “Апімондія” в турецькому місті Стамбул. За представлені на виставці питні меди наша команда завоювала сім медалей (по дві золоті та срібні і три бронзові).

Провідна компанія Японії Yamada Bee Company Group, яка виробляє мед, косметичні та лікарські засоби, біологічно активі харчові добавки з прополісу та інших супутніх продуктів бджолярства почала експорт в Японію додаткових обсягів українського меду.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також