Новини    23 квітня 2023 14:26

Дефіцит цукру збережеться на ринку ЄС наступного сезону – прогноз

У лютому аналітики прогнозували глобальний дефіцит цукру в 2023/24 МР на рівні в 1,01 млн т.

Спільний внутрішній ринок цукру країн ЄС у 2022/23 МР є дефіцитним — 2 млн т. Згідно з висловлюваннями провідних аналітичних агенцій, дефіцит у межах 2 млн т збережеться і у наступному 2023/24 МР, розповів директор НПЦ “Цукробурякового виробництва” Олександр Коротинський, передає AgroPortal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Можемо констатувати, що експорт українського цукру жодним чином не перешкоджає і не створює значної конкуренції європейським виробникам. Український цукор виробляється з цукрових буряків (без жодних державних дотацій та підтримки), і тут можемо говорити, що європейський виробник у значно кращих умовах. Водночас заборона експорту цукру до Польщі та Угорщини може призвести до зростання внутрішніх цін у цих країнах на даний вид продукції. Адже згідно зі статистичною інформацією Польща щорічно імпортувала для внутрішніх потреб 200-300 тис. т цукру-сирцю, що може також вказувати на дефіцитний внутрішній ринок.

3 квітня 2023 року ф’ючерси на білий цукор на біржі ICE зросли до найвищого рівня за минулі 10 років. Травневий білий цукор LSUc1 піднявся до $643.

У лютому аналітики прогнозували глобальний дефіцит цукру в 2023/24 МР на рівні в 1,01 млн т.

Раніше в USDA прогнозували, що в Україні у 2022/23 МР виробництво цукру становитиме 1,1 млн метричних тонн (ММТ), що на 23% менше проти попередньої оцінки.

Водночас національна асоціація цукровиків України “Укрцукор”, від свого імені та від імені виробників цукру та аграріїв, які вирощують цукровий буряк, звернулась до Міжнародної організації по цукру (ISO) з проханням припинити співпрацю з рф.

Виробники цукру в Україні цьогоріч мають дві проблеми — війна та ціна на енергоносії.

У новому сезоні в Україні не буде дефіциту цукру наступного року, однак ціна на нього може зрости на 10-12%.

Цього року в Україні має збільшитися кількість працюючих цукрових заводів порівняно з 2022-м.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...