Новини / Садівництво     21 червня 2022 21:19

Вартість сезонної ягоди зросте на 10% – Сольський

Ціна може залишитися незмінною для малини та лохини.

Для українців сезонна ягода подорожчає у середньому на 10%. Зростання вартості зумовлене подорожчанням пального, добрив та агресію росії. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, передає AgroPortal.

За його прогнозами, ціна може залишитися незмінною для малини та лохини. Очікується незначне скорочення експорту лохини — на 15%.

Водночас Висоцький зауважив, що попри тимчасову окупацію південних регіонів дефіциту ягоди в Україні не очікується. На внутрішньому ринку буде вдосталь продукції з північних і західних областей.

Нагадаємо, за оперативними даними офіційної статистики, наша країна минулого року зібрала 2235 тис. т плодових і ягідних культур, на 10 % більше, ніж у 2020 році. Загалом виробництво продукції садівництва у 2021 році виявилось одним з найбільших за період.

В Україні сезон тепличної полуниці стартував на один тиждень раніше проти 2021 року. Так, з 16 квітня 2022 р. із теплиць південних регіонів України на ринок почали надходити оптові партії першої ягоди нового сезону.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також